Zamość: Matematycy z I LO laureatami konkursu Politechniki Warszawskiej

  • 02.05.2019, 10:00
  • ak
Zamość: Matematycy z I LO laureatami konkursu Politechniki Warszawskiej Fot. I LO Zamość
Maturzysta Paweł Lewkowicz i pierwszoklasista Emil Łasocha, uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Zamoyskiego w Zamościu, wychowankowie Marii Bubiłek znaleźli się w gronie laureatów Powszechnego Internetowego Konkursu dla Uczniów Szkół Średnich organizowanego przez Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej.

Osiągnięcie zamojskich licealistów to ogromny sukces. Było nim już zakwalifikowanie się do finału matematycznego konkursu dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Brali w nim udział tyko najlepsi z najlepszych młodych matematyków, takich, których zainteresowania i umiejętności wykraczają poza standardowe wymagania szkolne z matematyki.

W tegorocznej, 20. edycji wzięło udział ponad 3000 osób. W finale znalazło się jedynie 200, spośród których wyłoniono 18 laureatów. Paweł Lewkowicz zajął 6. miejsce, a Emil Łasocha był 14. Obaj uczniowie mają zagwarantowany wstęp poza rekrutacją na Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, a także maksymalną liczbę punktów z matematyki na dowolny kierunek na warszawskiej uczelni, ale również Politechnice Gdańskiej. Ich nauczycielka Maria Bubiłek znalazła się zaś w elitarnym gronie trójki nagrodzonych matematyków, którzy w finale mieli więcej niż jednego laureata.

Obaj uczniowie I LO w Zamościu mają na koncie znacznie więcej matematycznych sukcesów. W tym roku, o czym pisaliśmy niedawno, zdobyli tytuły laureatów Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH. Zostali również nagrodzeni w konkursie organizowanym przez zamojską Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Zamościu. Paweł, wspólnie z kolegami z klasy znalazł się również w czołówce Międzynarodowego Konkursu Matematycznym Nabój. Z kolei Emil Łasocha zajął pierwsze miejsce w Konkursie Matematycznym im. S. Chróścikowskiego zorganizowanym przez Instytut Matematyki i Informatyki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie.

ak

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe