Tomaszów Lubelski: Zrzutka dla trenera Jerzego Senejki

  • 05.05.2019, 07:06
  • ak
Tomaszów Lubelski: Zrzutka dla trenera Jerzego Senejki Fot. screen z zrzutka.pl
Liczy się każdy grosz, każda najmniejsza nawet wpłata, bo dzięki nim może uda się zebrać wystarczająco dużą kwotę, by Jerzy Senejko, nauczyciel i trener siatkówki z Tomaszowa Lubelskiego mógł wrócić do zdrowia. Pomóc mu może leczenie w Medicolonia Clinic w niemieckiej Kolonii.

Zbiórka pieniędzy ruszyła niedawno na portalu zrzutka.pl. Dotychczas udało się zgromadzić kilkadziesiąt tysięcy złotych, ale potrzeba dużo więcej - ok. 350 tys.

Do apeli o wsparcie tomaszowianina dołączyły się władze miasta, a także zarząd Tomaszowskiego Klubu Sportowego "Tomasovia" oraz dyrekcji i pracownicy Ośrodka Sportu i Rekreacji "Tomasovia". Pieniądze  są potrzebne na leczenie immonulogiczne w Medicolonia Clinic Kolonii w Niemczech.

Walka o życie zaczęła się dla Jerzego Senejko we wrześniu 2018 roku. Wówczas pojawiły się pierwsze, bardzo intensywne i nawracające ataki padaczki. W grudniu trener przeszedł operację guza mózgu w Wojskowym Instytucie Medycznym przy ulicy Szaserów w Warszawie. Diagnoza była poważna: glejak wielopostaciowy IV stopnia. Tomaszowianin przeszedł 6-tygodniową radio- i chemioterapię. Wkrótce okazało się, że metody leczenia w Polsce są ograniczone i ratunku należy szukać za granicą. 

– Chcę wykorzystać każdy sposób walki, tak aby nie dopuścić do wznowy guza. Planuję podjęcie leczenia immunologicznego na terenie Niemiec w Medicolonia Clinic w Kolonii. Terapia składa się z trzech etapów, trwających po 4 tygodnie. Koszty nowoczesnego leczenia są bardzo wysokie, dlatego proszę Państwa o pomoc. Za każda wpłatę będę wdzięczny z całego serca – apeluje na portalu zrzutka.pl Jerzy Senejko.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe