czwartek, 25 kwietnia 2024 07:04

St. sierż. Radosław Wasilewski na podium kolarskiego wyścigu

Kolejny kolarski sukces na koncie st. sierż. Radosława Wasilewskiego z komisariatu w Szczebrzeszynie. Ten funkcjonariusz dwukrotnie stawał na podium podczas rozegranego w Serocku k. Warszawy wyścigu MTB o Puchar Komendanta Głównego Policji. Był drugi w kategorii open a także M1.

Autor: Fot. KMP Zamość

Wyścig dla mundurowych został przeprowadzony w ramach LOTTO Poland Bike Marathon. Kolarze, policjanci z całej Polski na rowerach górskich pokonywali dystans 27 km przejeżdżając przez najbardziej urokliwe miejsca w gminie Serock. W wyścigu brał udział st. sierż. Radosław Wasilewski z komisariatu w Szczebrzeszynie, który do mety dojechał w ścisłej czołówce.

– Nasz kolega zdobył II miejsce w kategorii OPEN mężczyzn, wywalczył również II miejsce na podium w kategorii wiekowej M1 – z dumą informuje Dorota Krukowska-Bubiło, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

Dodaje, że najbliższe policyjne wyścigi MTB o Puchar Komendanta Głównego Policji odbędą się na początku czerwca w Urszulinie, a kolejne w czerwcu i we wrześniu. Na październik są planowane Mistrzostwa Polski Policji MTB Warszawa-Wawer.

Można mieć niemal pewność, że st. sierżant Wasilewski znowu pokaże klasę. Bo kolarstwo to jego prawdziwa pasja. Latem zeszłego roku stawał na podium na podium Górskich Mistrzostw Polski w Kolarstwie Szosowym o Puchar Komendanta Głównego Policji. Z drużyną z zamojskiej KMP triumfował też podczas  II Mistrzostw Policjantów Garnizonu Lubelskiego w kolarstwie MTB. A w 2017 roku wygrał siódmy etap 74. wyścigu Tour de Pologne Amatorów.