Uchanie: Oko w oko z pisarzem w bibliotece

  • 05.05.2019, 06:03
  • ak
Uchanie: Oko w oko z pisarzem w bibliotece
Gminna Biblioteka Publiczna w Uchaniach zaprasza w poniedziałek (6 maja) na spotkanie z pisarzem Pawłem Boręsewiczem. Początek o godz. 11.15. Wstęp wolny.

Paweł Boręsewicz to pisarz, poeta i leksykograf. Pisze powieści, opowiadania i wiersze dla dzieci. Jest laureatem nagrody „Guliwera”, konkursu literackiego Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek oraz Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego.

Ukończył anglistykę na Uniwersytecie Warszawskim. Pracował jako nauczyciel angielskiego LO im. Reytana w Warszawie. Książki dla dzieci wydaje od 2004 roku. Początkowo współpracował z wydawnictwem Skrzat, następnie również z łódzkim wydawnictwem Literatura. Nie tylko pisze dla młodego czytelnika, ale również tłumaczy, m.in.: Marka Twaina, Briana Pattena czy Margaret Mahy. 

Podczas spotkania w bibliotece w Uchaniach będzie możliwość kupienia jego książek z autografem oraz porozmawiania z pisarzem.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe