Zamość: Press Foto - wystawa fotografii dokumentalnej w BWA

  • 14.12.2016, 11:28 (aktualizacja 14.12.2016 11:55)
  • karo
Zamość: Press Foto - wystawa fotografii dokumentalnej w BWA JOANNA MRÓWKA, FORUM POLSKA AGENCJA FOTOGRAFÓW. Broniszów (Polska), 31 grudnia 2015 r.
W BWA Galerii Zamojskiej będzie można obejrzeć fotografie nagrodzone w konkursie BZ WBK Press Foto 2016. Wernisaż zaplanowano 15 grudnia o godz. 17 a towarzyszyć mu będą warsztaty fotograficzne. Wstęp wolny

Prezentowane zdjęcia to przekrój wydarzeń z Polski i świata, które tworzą unikalny obraz 2015 roku. Na wystawę składa się 156 zdjęć najlepszych polskich fotoreporterów.

- Na prezentowanych fotografiach widzimy świat w mikro i makro skali. Z jednej strony to świat pełen napięć, niepokoju i ludzkiego cierpienia. Z drugiej strony, fotoreporterzy dokumentują zwykłe życie. Fotografia prasowa zderza te dwa światy w niezwykle przejmujący sposób, który zmusza do refleksji, pozwala docenić małe radości, które nie są udziałem wszystkich ludzi na ziemi. Przykładem jest Zdjęcie Roku, które tak wiele mówi o tym, co szczególnie cenne w naszym życiu, czyli o rodzinie – powiedział Dariusz Grabiec, kierownik obsługi klientów w 2. Oddziale Banku Zachodniego WBK w Zamościu.

 

Fot. PAWEŁ WYSZOMIRSKI, TESTIGO DOCUMENTARY. Irina Casanova, opiekunka goryli w madryckim zoo, robi sobie zdjęcie z młodym osobnikiem o imieniu Gwett. Goryle w madryckim zoo nie mają fizycznego kontaktu z ludźmi. Ich wybieg jest tak zbudowany, żeby nawet opiekunowie nie dotykali zwierząt. Madryt (Hiszpania), 30 kwietnia 2015 r.

Zdjęcie Roku BZ WBK Press Foto 2016 to kadr z życia wielodzietnej polskiej rodziny. Pokazuje siłę więzi dzieci z rodzicami. Kiedy ojciec wraca na święta z pracy za granicą do domu, stęsknione młodsze dzieci nie opuszczają go na krok. Jest to fragment nagrodzonego również fotoreportażu autorstwa Joanny Mrówki z Forum Polskiej Agencji Fotografów.

Tegorocznej wystawie w Zamościu towarzyszyć będą dwudniowe, bezpłatne warsztaty fotograficzne dla młodzieży oraz dorosłych. Zajęcia teoretyczne i praktyczne poprowadzi młoda polska fotografka Karolina Jonderko. Potrwają dwa dni 16 i 17 grudnia w BWA Galerii Zamojskiej.

karo
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Fotoreportaż
Fotoreportaż 7.02.2017, 09:12
Świetne zdjęcia, fotografia dokumentalna czy reportażowa to chyba jest z trudniejszych ale i ciekawych dziedzin fotografii - tu nie ma miejsca na ustawianie, planowanie - jest spontaniczność i szukanie kadru w realnym świecie. http://cykady.com

Pozostałe