Alicja Zawadzka z KGW w Gródku

  • 30.04.2019, 01:00
  • mad
Alicja Zawadzka z KGW w Gródku
Alicja Zawadzka od 2005 r. należy do Koła Gospodyń Wiejskich w Gródku. Pełni w nim funkcję wiceprzewodniczącej. Kieruje też zespołem kabaretowo-śpiewaczym To i Owo na Ludowo, jest sołtysem Gródka, sekretarzem Stowarzyszenia Sołtysów gminy Hrubieszów. Kandyduje w kategorii "Najwspanialsza artystka".

Tworzy rękodzieło takie jak: kwiaty, skrzaty, Mikołaje, lalki, zajączki, stroiki, koszyczki, drzewka szczęścia i wieńce. Jej małe dzieła chętnie kupują nie tylko mieszkańcy Zamojszczyzny, ale też turyści z całego kraju i z zagranicy. Przygotowane przez nią stroiki wielkanocne zdobywały nagrody i wyróżnienia w różnych konkursach. Podobnie wieńce dożynkowe. Na każda imprezę okolicznościową razem z paniami z KGW przygotowuje oryginalny wystrój świetlicy według swojego pomysłu.

Projektuje i szyje z pomocą pań z KGW stroje dla zespołu To i Owo na Ludowo i dla pań z Koła. Pisze scenariusze dla zespołu. Jest dumna z tego, że prezentowane przez niego skecze rozśmieszają publiczność do łez, a piosenki porywają do tańca. Zespół występuje na imprezach gminnych, powiatowych i nie tylko.

Dwukrotnie reprezentował gminę Hrubieszów i woj. lubelskie na Festiwalu Kultury Polskiej w Truskawcu na Ukrainie. Otrzymywał nagrody i wyróżnienia na przeglądach teatralnych. Pani Alicja uważa, że ludzie zbyt dużo czasu tracą na oglądanie telewizji i przeglądanie Internetu, a za mało poświęcają go sobie nawzajem. Kieruje się mottem: "Jeżeli kochasz życie, to nie marnuj czasu, bo to jest to, z czego życie się składa. 

mad

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe