Anna Pytel z KGW w Wakijowie

  • 30.04.2019, 01:18
  • mad.
Anna Pytel z KGW w Wakijowie
Anna Pytel od 8 lat należy do Koła Gospodyń Wiejskich w Wakijowie. Jest sołtysem wsi Wakijów. Kandyduje w kategorii "Najwspanialsza artystka".

Jej przygoda z rękodziełem zaczęła się od fascynacji stroikami świątecznymi wykonywanymi ze wstążki metodą tzw. metodą karczochową. Po pewnym czasie poznała również inną metodę – kanzashi (a. kanzani), czyli składanie, wycinanie, wypalanie kwiatków ze wstążki. Technika ta pozwala jej na tworzenie różnych ozdób okolicznościowych takich jak: stroiki świąteczne, bukiety ślubne, kosze kwiatowe, opaski na włosy, spineczki, kokardki, wianuszki, kielichy komunijne, kotyliony na dożynki.

Jednak największą satysfakcję sprawia jej przygotowanie ubranek ślubnych na butelki i kieliszki dla młodej pary zapakowanych w duży kosz. Swoje prace prezentuje na wystawach i kiermaszach ludowych. Rękodzieło jest jej hobby i odskocznią od codziennych obowiązków. Daje jej wiele satysfakcji. To pasja, bez której nie wyobraża sobie życia.

mad.

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe