LHS na Jedwabnym Szlaku

  • 16.12.2016, 07:00
  • mk /polub nas na Facebook
LHS na Jedwabnym Szlaku LHS
PKP LHS ma się czym pochwalić. Inwestuje, modernizuje, rozbudowuje. Jako pierwsza polska firma przystąpiła do Międzynarodowego Transkaspijskiego Korytarza Transportowego TMTM.

Od stycznia do października br. LHS przetransportował ponad 8 mln ton towarów, co stanowi 2-procentowy wzrost w porównaniu do roku ubiegłego. Teraz spółka zamierza zwiększyć przepustowość linii, poprawić bezpieczeństwo kolejarzy oraz podnieść jakość świadczonych usług. 

 – Planujemy dalszą modernizację infrastruktury i taboru, z myślą o rozwoju tego regionu. Zamierzamy również być partnerem dla lokalnej społeczności i przedsiębiorców, którzy planują rozwój eksportu na Wschód – mówi Zbigniew Tracichleb, prezes zarządu PKP LHS.

W październiku i listopadzie zarząd podpisał dwie istotne umowy na modernizację systemów sterowania ruchem kolejowym – na stacjach Zamość – Bortatycze LHS (o wartości 24 mln zł netto) i Sławków LHS (33 mln zł netto). W planach na kolejne lata jest rozbudowa stacji Hrubieszów LHS (o wartości ok. 53 mln zł), budowa nowej stacji Zamość Majdan LHS z mijanką szerokotorową i placem przeładunkowym, który zwiększy możliwości przeładunkowe w Zamościu i może być szansą rozwoju dla lokalnych firm. 

Więcej w najnowszym numerze "Kroniki Tygodnia".

 

mk /polub nas na Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe