Krasnobród: Za śmieci zapłacą jak za zboże

  • 01.05.2019, 08:00
  • bn
Krasnobród: Za śmieci zapłacą jak za zboże Fot. pixabay.com
Mieszkańcy gminy Krasnobród od 1 maja muszą więcej płacić za odbiór śmieci. Decyzję w tej sprawie miejscy radni podjęli jeszcze na marcowej sesji RM.

Ceny są niestety znacznie wyższe. Opłata za śmieci segregowane wynosi teraz 10 zł (wcześniej było to 7 zł), a odpady niesegregowane – aż 20 zł (dotychczas 14 zł.). Jak tłumaczono podczas obrad RM powodem wprowadzenia tak wysokich podwyżek jest wzrost kosztów obsługi "systemu śmieciowego". Chodzi m.in. o transport oraz koszty składowania odpadów na wysypisku. Kazimierz Misztal, burmistrz Krasnobrodu przekonywał, że cały system musi się po prostu bilansować. Gmina nie może do niego dopłacać. 

bn

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe