Kobieta padła ofiarą internetowego oszusta. Miłość kosztowała ją 20 tys. zł

  • 30.04.2019, 05:45
  • Leszek Wójtowicz
Kobieta padła ofiarą internetowego oszusta. Miłość kosztowała ją 20 tys. zł Poruszona losem znajomego 25-latka poprosiła o wsparcie finansowe najbliższą rodzinę. Zdobyła 13 tys. zł i przelała je na konto mężczyzny.
Ona i on, wielka miłość, wspólne plany. Miało być pięknie i było. Do czasu. On potrzebował gotówki. Ona zdecydowała się mu pomóc. Mieszkanka powiatu zamojskiego na konto poznanego w sieci oszusta przelała ponad 20 tys. zł. Wtedy kontakt się urwał. W ub. roku 45 tys. zł straciła w ten sam sposób 34-latka, a prawie 12,5 tys. zł 41-latka z gminy Werbkowice.

W środę (24 kwietnia) 25-letnia mieszkanka powiatu zamojskiego postanowiła zawiadomić policję o tym, co ją spotkało. Kobieta poinformowała mundurowych, że na początku marca za pośrednictwem jednego z portali internetowych poznała mężczyznę.

– Nawiązali bliższą znajomość internetową, każdego dnia długo ze sobą rozmawiali, pisali mnóstwo SMS-ów – relacjonuje Dorota Krukowska-Bubiło, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

Mieszkanka powiatu zamojskiego znała jedynie imię i nazwisko nowego znajomego oraz jego wiek. Do spotkania w realnym świecie między nimi nigdy nie doszło.

Po kilku dniach znajomości mężczyzna poprosił 25-latkę o pożyczenie pieniędzy, tłumacząc swoją sytuację przejściowymi problemami finansowymi, które spowodowały blokadę jego kont bankowych. Zapewniał, że wszystkie pieniądze odda w najbliższym czasie.

O tym i innych przypadkach podobnych oszustw przeczytasz tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Leszek Wójtowicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe