Nielisz i Sułów chcą inwestować w turystykę

  • 05.05.2019, 06:00
  • bn
Nielisz i Sułów chcą inwestować w turystykę Kulików. Tutaj miałaby powstać plaża. Na razie to tylko marzenia...
Związane z turystyką inwestycje trwają m.in. w gminie Nielisz. Prowadzone są m.in. roboty na drodze wojewódzkiej nr 837 z Sitańca do Nielisza. Odnowiona zostanie nawierzchnia drogi, powstaną także chodniki oraz ścieżka rowerowa. To także długo oczekiwana inwestycja.

Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 837 realizowana jest przez Samorząd Województwa Lubelskiego. Wiadomo, że powstanie ponad 16 km asfaltu, ponad 10 km chodników oraz ponad 11,7 tzw. ciągów pieszo-rowerowych. Wartość całego zadania to aż ponad 144,4 mln zł, z czego prawie 142 mln zł stanowi unijne dofinansowanie. Wszystkie roboty zostaną wykonane pod koniec 2019 r.

– Ta inwestycja jest bardzo ważna. Po prostu będzie można po jej zakończeniu do naszego zalewu i całej gminy łatwiej dojechać – podkreśla Adam Wal, wójt gminy Nielisz. – Ale ważne są także inne działania. Bo my stawiamy na ekologię. Właśnie kończy się w gminie montaż 460 instalacji solarnych i 80 fotowoltaicznych. Kosztowało to w sumie ok. 6 mln zł. 85 proc. tej kwoty to dofinansowanie z UE, 10 proc wyłożyli mieszkańcy, a 5 proc. samorząd. Takie inwestycje na pewno zauważą i docenią także turyści.

Niewykluczone, że ową odnowioną trasą nr 837 dotrzemy kiedyś także do innych atrakcji turystycznych Zamojszczyzny. 

Więcej w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

bn

Zdjęcia (1)

Zalew w Nieliszu jest piękny, magiczny i... nadal za mało wykorzystany.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Nik
Nik 06.05.2019, 06:43
Stawiacie na ekologię, a gdzie kanalizacja? Wszystkie zanieczyszczenia dostają się do zalewu, to mało ekologiczne

Pozostałe