Trudne przygotowania do sezonu turystycznego

  • 30.04.2019, 06:00
  • Bogdan Nowak
Trudne przygotowania do sezonu turystycznego Plaża w Zamościu czeka na turystów i... budowlańców
Aby przyciągnąć turystów, trzeba inwestować. Niektóre projekty trudno jest jednak samorządom przeforsować.

W Krasnobrodzie powstaje promenada, która połączy sanatorium z centrum miasta. W Zamościu przebudowany zostanie zalew. Turyści łatwiej dojadą do zbiornika w Nieliszu. Niektóre inwestycje rozłożone są na lata. Gmina Zwierzyńce chce natomiast zainwestować w urokliwy Zwierzyńczyk, ale na razie Lasy Państwowe za dużą żądają za odlesienie tego terenu.

Plaża w Kulikowie (gm. Sułów) nadal pozostaje w sferze marzeń. Miejscowi samorządowcy przekonują jednak, że nie poddadzą i w końcu dopną swego. W Zwierzyńcu natomiast próbują przekonać Dyrekcję Generalną Lasów Państwowych, iż żądane opłaty za tzw. odlesienie fragmentu Zwierzyńczyka (0,78 ha) są zbyt duże. Jeśli "lasy" się nie ugną, ważna inwestycja w tym popularnym miejscu będzie zagrożona. Wielkim problemem są też wysychające stawy "Echo" w Zwierzyńcu.

Cały artykuł dostępny tylko w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

O planowanych w naszym regionie inwestycjach i problemach z nimi napiszemy na naszym portalu w najbliższych dniach

Bogdan Nowak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe