Zamość: Trzy inwestycje na koniec roku

  • 15.12.2016, 06:30 (aktualizacja 15.12.2016, 09:17)
  • mk /polub nas na Facebook
Zamość: Trzy inwestycje na koniec roku mk
Wyremontowany most, nowa hala sportowa, a wkrótce kolejne mieszkania socjalne – to trzy duże inwestycje, którymi może pochwalić się zamojski magistrat w kończącym się roku.

W czwartek, 8 grudnia, został oddany do użytku most na ul.Sienkiewicza na rzece Łabuńce. Przy moście przebudowana została również nawierzchnia ulicy Altanowej na odcinku do ulicy Promiennej. 

Most został wybudowany w latach siedemdziesiątych. Ze względu na zły stan techniczny wymagał już remontu. Rozpoczęto go w lipcu. Wykonawcą prac była firma Mosty Zamość, a podwykonawcą Przedsiębiorstwo Robót Drogowych w Zamościu. Całkowity koszt przebudowy (w tym projekt budowlany, roboty, nadzór inwestorski ZDI Zamość i nadzór autorski EMProjekt z Katowic) to 1 291 275,00 zł. Miasto uzyskało z Ministerstwa Finansów na ten cel dofinansowanie w wysokości 1 142 604,00 zł. Ze środków dotacji sfinansowano 50 proc. wartości całego zadania. Pozostałe środki zostały wykorzystane na dofinansowanie przebudowy ulicy Krasnobrodzkiej.

Więcej o inwestycjach w najnowszym numerze "Kroniki Tygodnia".

mk /polub nas na Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
www
www 16.12.2016, 09:00
ciekawe dlaczego zawsze tną osoby, które nie pracowały przy remoncie może wypadało by dać sztukę nożyczek jakiemuś robotnikowi?

Pozostałe