Zamość: O Bogu, sporcie i symbolach narodowych. Uroczystości w kościele Św. Bożej Opatrzności

  • 28.04.2019, 16:45
  • bw
Zamość: O Bogu, sporcie i symbolach narodowych. Uroczystości w kościele Św. Bożej Opatrzności
Wczoraj (27 kwietnia) w kościele Świętej Bożej Opatrzności w Zamościu miała miejsce uroczysta Msza i wykład płk. Marka Kwietnia o fladze państwowej i innych symbolach narodowych dla młodych sportowców.

Mszy dla młodych sportowców klubów Gaudium i Suchowicz Team odprawił proboszcz parafii Jarosław Feresz, oraz założyciel i trener zespołu Gaudium Zamość ks. Tomasz Winogrodzki. 

Uroczystości których hasłem przewodnim było zawołanie Jana Pawła II ''Tobie Polsko'' zgromadziły w kościele młodych sportowców, trenerów i rodziców. 

Po Mszy wykład wygłosił płk Marek Kwiecień, wiceprezes Polskiego Towarzystwa Weksylologicznego. Mówił m.in. o prawidłowych kolorach i proporcjach flagi państwowej, genezie barw narodowych, kokardzie narodowej i o tym, jak postępować z symbolami narodowymi.

Nie zabrakło ciekawostek dotyczących metody wyrabiania barwnika do flag, tym jak prawidłowo składać flagę czy o tym, gdzie powinna znajdować się w flaga europejska. 

bw

Zdjęcia (9)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe