Zamość: IV Konferencja Rotary-UNESCO. Specjaliści debatowali o dziedzictwie i zabytkach [ZDJĘCIA, WIDEO]

  • 27.04.2019, 15:20
  • bw
Zamość: IV Konferencja Rotary-UNESCO. Specjaliści debatowali o dziedzictwie i zabytkach [ZDJĘCIA, WIDEO]
Najlepsi urbaniści i eksperci z zakresu ochrony zabytków, konferencje, spotkania panelowe i wykłady. Zamość, po raz pierwszy w historii był gospodarzem organizowanej co dwa lata konferencji urbanistycznej. IV Konferencja ''Synergia w architekturze. Poszanowanie światowego dziedzictwa'' miała miejsce dziś (27 kwietnia) w Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał.

Współorganizatorami IV Konferencji są klub Rotary Zamość i Urbino (Włochy). Specjalne spotkania klubów Rotary z miast dziedzictwa UNESCO organizuje się co dwa lata. Poprzednie konferencje odbyły się: I Konferencja 2013 rok w Urbino, 2015 w Istanbule i 2017 w Firenze. Konferencja została zaplanowana na trzy dni: 26-28 kwietnia, ale jej główne wydarzenia miały miejsce 27 kwietnia. 

W zamojskim ''Arsenale'' o dziedzictwie i ochronie zabytków mówili wybitni europejscy wykładowcy i urbaniści z całej Europy, m.in. prof. Tatiana Kirova, prof.  Zbigniew Zuziak czy prof. Krzysztof Wielgus. Obecni byli także przedstawiciele klubów Rotary z kilkunastu państw, którzy przedstawili pracę i specyfikę organizacji. 

Już jutro, 27 kwietnia w restauracji Luneta po godzinie 12.00 studenci z Europy przedstawią 4 projekty zagospodarowania Pałacu Zamoyskich. Projekty młodych zostaną przekazane do konserwatora zabytków. 

bw

Zdjęcia (19)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe