Zamość: Zostań Mistrzem Świata w Dobroci. Dorzuć swój grosz do puszki

  • 27.04.2019, 05:51
  • ak
Zamość: Zostań Mistrzem Świata w Dobroci. Dorzuć swój grosz do puszki
Akcja Kilometry Dobra w Zamościu trwa od dwóch miesięcy. Na koncie jej organizatorów jest już ponad 22 tys. zł, czyli... 514,27 metrów dobra. Może być jeszcze więcej, bo na dzisiaj i jutro (27-28 kwietnia) zaplanowano kolejną zbiórkę pieniędzy.

Akcja odbędzie się w ten weekend w Galerii Twierdza w Zamościu. Spotkać tu będzie można wolontariuszy z puszkami. Pieniądze zbierać będą rodzice i podopieczni zamojskiego koła Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, ale również młodzież i nauczyciele z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1.

– To kolejna zbiórka w ramach kampanii, której ideą jest układanie metrów i kilometrów złotówek. W tym działaniu, dzięki dobrej woli naszych darczyńców jesteśmy w stanie zgromadzić środki na szczególny cel. Pieniądze zostanę przeznaczone na adaptację budynku, który jest nadzieją na polepszenie warunków edukacji, terapii i rehabilitacji osób z niepełnosprawnością intelektualną – tłumaczy Monika Koziołek-Sulima z PSONI w Zamościu.

Dodaje, że zbiórki w ramach Kilometrów Dobra dotarły już do wielu szkół, firm i instytucji w Zamościu i okolicznych miejscowościach. Swój udział zgłaszają również darczyńcy prywatni. – To nieustające igrzyska o tytuł Mistrza Świata w dobroci! Wciąż czekamy na kolejne puszki i na bieżąco podbijamy licznik naszej zbiórki pokazując efekty na stronie internetowej zbiórki – informuje Koziołek-Sulima.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe