Zamość: Jak pies z kotem. Wyniki konkursu w MDK

  • 26.04.2019, 08:03
  • ak
Zamość: Jak pies z kotem. Wyniki konkursu w MDK Fot. pixabay.com
Oficjalne ogłoszenie wyników jest planowane dopiero na 21 maja, ale komisja się zebrała, wydała werdykt i już wiadomo, kto wypadł najlepiej w X Wojewódzkim Konkursie Fotograficzno-Plastycznym „Kocie i psie sprawy” zorganizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu.

Na tegoroczną, jubileuszową edycję konkursu wpłynęło aż 709 prac plastycznych i 201 fotograficznych z 72 placówek województwa lubelskiego. Jury pracowało w składzie: Jerzy Tyburski, Norbert Jastalski, Marta Pfeifer, Jan Cios, Anna Taigner i Agnieszka Bida.

W kategorii fotografia jury przyznało następujące nagrody i wyróżnienia.

Dzieci do lat 12

Nagrody:

  • Michał Bosiak, lat 10, Szkoła Podstawowa Nr 1 w Tomaszowie Lubelskim;
  • Laura Pupiec, lat 11, Szkoła Podstawowa Nr 2 w Tomaszowie Lubelskim;
  • Miłosz Kiełbasa, lat 11, Szkoła Podstawowa Nr 2 w Tomaszowie Lubelskim;

Wyróżnienia:

  • Maksymilian Neć, lat 12, Szkoła Podstawowa Nr 2 w Tomaszowie Lubelskim;
  • Artur Żmuda, lat 12, Szkoła Podstawowa Nr 2 w Tomaszowie Lubelskim;
  • Kinga Wójcik, lat 9, Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 w Krasnymstawie;

Młodzież powyżej lat 12

Nagrody:

  • Magdalena Pawłowska, lat 13, Bialskie Centrum Kultury;
  • Matylda Kędra, lat 13, Szkoła Podstawowa nr 2 w Tomaszowie Lubelskim;
  • Iga Malarz, lat 16, Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 5 w Krasnymstawie;
  • Honorata Łukijańczuk, lat 17, Bialskie Centrum Kultury;
  • Jakub Fryc, lat 12, Młodzieżowy Dom Kultury „Pod Akacją” w Lublinie;

Wyróżnienia:

  •  Alicja Mielnicka, lat 12, Szkoła Podstawowa w Siennicy Nadolnej;
  • Emilia Dul, lat 12, Szkoła Podstawowa w Sitnie;
  • Oliwia Kwiatkowska, lat 14, Gminny Ośrodek Kultury – Biała Podlaska;

W kategorii plastycznej najlepiej wypadli

Wychowankowie przedszkoli, uczniowie szkół podstawowych (klasy 1- 3)

Nagrody:

  • Wiktoria Wójtowicz, lat 6, Przedszkole Miejskie Nr 12 w Zamościu;
  • Nicola Przednowek – Rzękęć, lat 5, Przedszkole Miejskie Nr 1 w Zamościu;
  • Dawid Traczykiewicz, lat 10, Szkoła Podstawowa Nr 8 w Zamościu;
  • Marcel Szczepański, lat 3, Przedszkole Miejskie Nr 13 w Zamościu;
  • Filip Liput, lat 8, Szkoła Podstawowa Nr 3 w Tomaszowie Lubelskim;

Wyróżnienia:

  • Lena Szkiryniec, lat 5, Przedszkole Miejskie Nr 1 w Zamościu;
  • Magdalena Chmiel, lat 9, Szkoła Podstawowa Nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi 
  • w Zamościu;
  • Natalia Kawa, lat 5, Przedszkole Miejskie Nr 13 w Zamościu;
  • Julia Turczyn, lat 5, Punkt Przedszkolny w Łabuniach;
  • Dawid Józefowski, lat 8, Szkoła Podstawowa Nr 3 W Zamościu,
  • Karolina Malinoś, lat 7, Szkoła Podstawowa Nr 3 W Zamościu;
  • Oliwia Naworol, lat 7, Szkoła Podstawowa Nr 3 W Zamościu;
  • Julia Pawłowska, lat 8, Szkoła Podstawowa Nr 3 W Zamościu;
  • Justyna Szczygielska, lat 7, Szkoła Podstawowa Nr 3 w Tomaszowie Lubelskim;

Uczniowie szkół podstawowych (klasy 4-8), uczniowie gimnazjów i szkół ponadpodstawowych

Nagrody:

  • Maja Zawiślak, lat 9, Szkoła Podstawowa Nr 2 w Zamościu;
  • Mateusz Zubiak, lat 13, Szkoła Podstawowa Nr 2 w Tomaszowie Lubelskim;
  • Zuzanna Kamińska, lat 12, Szkoła Podstawowa Nr 8 w Zamościu;
  • Gabriela Mróz, lat 14, Szkoła Podstawowa Nr 2 w Tomaszowie Lubelskim;
  • Klaudia Hetmańska, lat 13, Szkoła Podstawowa w Sabaudii;

Wyróżnienia:

  • Tomasz Garbula, lat 10, Szkoła Podstawowa Nr 2 w Zamościu;
  • Maja Malec, lat 10, Szkoła Podstawowa w Sabaudii;
  • Sandra Kowalczyk, lat 12, Szkoła Podstawowa Nr 8 w Zamościu;
  • Julia Kwaśniuk, lat 11, Szkoła Podstawowa w Szewni Górnej;
  • Radosław Sadlej, lat 13, Szkoła Podstawowa w Tarnogrodzie;
  • Laura Włoszczuk, lat 10, Szkoła Podstawowa Nr 2 w Zamościu;
  • Maja Kiszka, lat 14, Szkoła Podstawowa w Wysokiem;
  • Magdalena Kowalewska, lat 14, Szkoła Podstawowa Nr 7 w Zamościu;

Wychowankowie placówek wychowania pozaszkolnego

Nagrody:

  • Hanna Mroczek, lat 6, Młodzieżowy Dom Kultury w Zamościu;
  • Paweł Chanaka, lat 7, Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Zamościu;
  • Gabriela Cembrowska, lat 5, Młodzieżowy Dom Kultury w Krasnymstawie;
  • Maja Dejko, lat 7, Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Lubartowie;
  • Julia Furmanek, Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju;

Wyróżnienia:

  • Piotr Pecka, lat 11, Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju;
  • Klara Danił, lat 7, Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Lubartowie;
  • Kacper Wach, lat 5, Młodzieżowy Dom Kultury w Krasnymstawie;
  • Emilia Buczak, lat 7, Młodzieżowy Dom Kultury w Zamościu;
  • Julia Gajewska, lat 11, Młodzieżowy Dom Kultury w Zamościu;
  • Amelia Gontko, lat 11, Młodzieżowy Dom Kultury w Krasnymstawie;
  • Małgorzata Misiarz, Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Lubartowie;
  • Zuzanna Kobylarz, lat 7, Młodzieżowy Dom Kultury w Zamościu;

Przyznano następujące nagrody specjalne:

 Nagroda specjalna Przewodniczącego Rady Miasta Zamość Pana Piotra Błażewicza

  • Marlena Szynkarczuk, lat 16, Młodzieżowy Dom Kultury w Zamościu;
  • Paweł Cimek, lat 11, Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Zamościu;

Nagroda specjalna ufundowana przez Zarząd Osiedla Kilińskiego w Zamościu

  • Izabela Frąc, lat 18, Młodzieżowy Dom Kultury w Zamościu;
  • Sara Figarska, lat 9, Samorządowy Zespół Szkolny w Biszczy;
  • Gabriela Gmyz, lat 20, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 5 w Zamościu;

 Nagroda specjalna ufundowana przez Zamojską Fundację dla Zwierząt i Środowiska ZEA

  • Julia Wasąg, lat 10, Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju;
  • Jagoda Słupczyńska, lat 17, I Społeczne Liceum Ogólnokształcące w Zamościu;

Nagroda specjalna ufundowana przez Martę Pfeifer:

  • Honorata Łukijańczuk, lat 17, Bialskie Centrum Kultury;

Nagroda specjalna Dyrektora Młodzieżowego Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu Pana Andrzeja Szumowskiego

  • Anna Wróbel, lat 3, Przedszkole Miejskie Nr 12 w Zamościu;
  • Monika Mierzwińska, lat 12, Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Lubartowie;
  • Emilia Dul, lat 12, szkoła Podstawowa w Sitnie.

Podsumowanie konkursu, wręczenie nagród i  otwarcie wystawy pokonkursowej odbędzie się  21 maja o godz. 13  w Galerii Sztuki Dziecka MDK „Na Kamiennej” w Zamościu.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe