Gm. Hrubieszów: Policjanci odwiedzili uczniów ze Ślipcza

  • 26.04.2019, 06:00
  • ak
Gm. Hrubieszów: Policjanci odwiedzili uczniów ze Ślipcza Fot. KPP Hrubieszów
O cyberprzemocy i wszelkich zagrożeniach, jakie na młodych ludzi mogą czyhać w sieci rozmawiali w czwartek (25 kwietnia) hrubieszowscy policjanci z uczniami i wychowawcami szkoły w Ślipczu.

Podczas pogadanki mundurowi przestrzegali dzieci m.in. przed zamieszczaniem swoich danych i osobistych informacji w sieci.

Przedstawili również listę zasad, których przestrzeganie pozwala uniknąć cyberprzemocy. Oto one:

  • Bądźmy ostrożni publikując swoje zdjęcia i informacje dotyczące aktualnego miejsca pobytu;
  • Chrońmy dane dotyczące wyposażenia naszego domu, statusu finansowego czy rozkładu dnia – to idealne źródło wiedzy dla przestępców szukających ofiary;
  • Starajmy się nie logować na naszą pocztę czy konto bankowe w miejscach publicznych, istnieją bowiem przestępcy którzy potrafią przechwycić nasze dane;
  • Chrońmy swoje hasła i piny, nigdy nie udostępniajmy ich osobom nie upoważnionym;
  • Pamiętajmy, że w dobie powszechnej cyfryzacji z sieci korzystają również przestępcy.

Dorosłym mundurowi przypomnieli, że należy przestrzegać dzieci i młodzież przed zawieraniem znajomości przez internet. Nowo poznana osoba nie zawsze jest tą, za którą się podaje.

– Jeśli padniemy ofiarą szantażu i wymuszenia przez internet natychmiast przerwijmy kontakt, nie przekazujmy żadnych informacji ani pieniędzy, zachowajmy wiadomości i zrzuty z ekranu, to pomoże policji w ustaleniu potencjalnego oszusta. Jeśli wiemy, że ktoś z naszego otoczenia jest dręczony przez Internet, nie bądźmy obojętni i zgłośmy to – zachęca Edyta Krystkowiak, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Hrubieszowie.

ak
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe