Biłgoraj: Maciej Wawryniuk z LO im. ONZ w czołówce matematycznego konkursu

  • 25.04.2019, 14:00
  • ak
Biłgoraj: Maciej Wawryniuk z LO im. ONZ w czołówce matematycznego konkursu Fot. pixabay.com
Wysokie drugie miejsce zajął Maciej Wawryniuk, maturzysta z Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju w Konkursie Matematycznym organizowanym przez Instytut Matematyki i Informatyki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Samuela Chróścikowskiego w Chełmie.

W rywalizacji w kategorii uczniów klas II i III szkół ponadgimnazjalnych wzięło udział kilkudziesięciu najzdolniejszych matematyków z całej Lubelszczyzny. Mieli do rozwiązania 22 naprawdę skomplikowane zadania.

Maciej Wawryniuk z biłgorajskiego ogólniaka wypadł znakomicie, zajmując drugie miejsce. W czołówce znaleźli się również jego szkolni koledzy Kajetan Larwa i Przemysław Kolaszyński. 

Opiekunem uczniów był matematyk Andrzej Łokaj.

 

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe