Krystyna Paszko z KGW w Stefankowicach

  • 24.04.2019, 10:22
  • red.
Krystyna Paszko z KGW w Stefankowicach
Od 2002 r. należy do Koła Gospodyń Wiejskich "Europejki" w Stefankowicach i od początku pełni w nim funkcję skarbnika. Kandyduje w kategorii "Najlepsza w kulinariach".

Podstaw gotowania i pieczenia nauczyła się od mamy, jednak uważa, że droga do perfekcji jest długa i gotować uczymy się przez całe życie. Stara się ciągle doskonalić warsztat i chętnie testuje nowe metody. Często szuka wskazówek w magazynach i książkach kulinarnych. Gotuje z sercem i zaangażowaniem, zawsze z produktów najlepszej jakości, najlepiej z własnych upraw i hodowli. Jej spiżarnia zawsze jest pełna domowej roboty soków, syropów, suszonych owoców i warzyw. Preferuje tradycyjną kuchnię polską, jednak od czasu do czasu lubi zmodyfikować stary przepis i stworzyć coś zupełnie nowego.

Jedną z jej zasad jest zawsze próbować potrawy przed podaniem. Wszyscy uwielbiają jej drożdżówki i serniki. Jej specjalnością jest swojska kiełbasa wieprzowa i inne wyroby wędliniarskie. Podstawą w jej domowym menu są pierogi. Piecze chleb na zakwasie. Razem z koleżankami z KGW zdobyła wiele nagród i wyróżnień, m.in. w 2015 r. pierwsze miejsce w konkursie pn. "Kresowe Jadło" w ramach Festiwalu Dziedzictwa Kresów Baszni Dolnej za kaczkę w glazurze miodowo- bakaliowej i wyróżnienie za przygotowanie świeżonki.

Rok wcześniej wyróżnienie za danie mięsno-warzywne. Jej sposób na życie: nigdy nie iść drogą na skróty. Stara się zachowywać pogodę ducha i żyć w zgodzie z własnymi przekonaniami. Lubi podróżować i aktywnie spędzać czas. Angażuje się w pracę w KGW. Lubi występy w grupie teatralno-kabaretowo-śpiewaczej "Europejki".

red.

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Syn
Syn 15.05.2019, 23:00
Mama jest najlepsza w tym co robi ?
Mam nadzieje że wygra ???

Pozostałe