Teresa Krupa z KGW w Łaszczówce

  • 24.04.2019, 10:12
  • red.
Teresa Krupa z KGW w Łaszczówce
Teresa Krupa jest członkinią KGW "Sąsiadeczki" z Łaszczówki. Pomaga w realizacji projektów organizowanych przez Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych na rzecz rozwoju wsi Łaszczówka. Kandyduje w kategorii "Najlepsza w kulinariach".

Umiejętność gotowania ma we krwi, jej brat jest szefem kuchni. Gotuje i piecze od zawsze, w kuchni rządzi niepodzielnie. Przepisy najczęściej ma w głowie – sięga zarówno do tradycyjnych, jak i najnowszych. Nie ma potrawy ani ciasta, którego nie potrafiłaby zrobić. Jest bardzo skromna, nie wierzy w swoje umiejętności.

Jej popisowe dania to: bigos, placek po węgiersku z zestawem surówek oraz czterokolorowe ciasto. Najczęściej robi coś z niczego, tworzy potrawy z tego, co ma pod ręką, używa wszystkich przypraw, uwielbia dekorować potrawy i pięknie je podawać. W jej domu najczęściej goszczą zupy oraz najróżniejsze pieczenie. Lubi lepić pierogi, kopytka, kluski śląskie, pyzy. To bardzo sympatyczna i gościnna osoba. W sprawy społeczne angażuje się całym sercem, nikomu nie odmawia pomocy.

red.

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe