Katarzyna Warmińska-Mazurek z KGW w Łaszczówce

  • 24.04.2019, 09:52
  • red.
Katarzyna Warmińska-Mazurek z KGW w Łaszczówce
Kasia Warmińska-Mazurek z Tomaszowa Lub. jest członkinią KGW z Łaszczówki od kilkunastu lat, śpiewa również w zespole Sąsiadeczki. Działa w Tomaszowskim Towarzystwie Regionalnym, pisze teksty do "Rocznika Tomaszowskiego" i "Teki". Kandyduje w kategorii "Najwspanialsza artystka".

To artystka kompletna: śpiewa, układa teksty i przyśpiewki oraz zajmuje się rękodziełem. Jest absolwentką kierunku ochrona dóbr kultury i pracuje w Muzeum Kresów w Lubaczowie. Haftuje, wyszywa, wypala, maluje ikony, projektuje ubrania i biżuterię na własny użytek. Rękodziełem interesuje się od dziecka, umiejętności rozwinęła podczas studiów. Bardzo lubi to robić, to jej sposób na odpoczynek, wyciszenie się i relaks. Wszystkie swoje prace rozdaje rodzinie i przyjaciołom, często tworzy specjalnie dla nich na różne okazje. Jest niezwykle cichą i skromną osobą, nie lubi mówić o sobie. Jest autorką kilku tekstów i publikacji w tym: "Przeszłość w teraźniejszości. Wieś tomaszowska w tradycjach i obyczajach".

red.

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe