Agnieszka Matwis z KGW Modryń Kolonia

  • 24.04.2019, 09:48
  • red.
Agnieszka Matwis z KGW Modryń Kolonia
Jest członkinią KGW Modryń-Kolonia. Kandyduje w kategorii "Najwspanialsza artystka".

Kocha muzykę. Już od najmłodszych lat lubiła śpiewać. W wieku 13 lat wstąpiła do przyparafialnej scholi. Z czasem objęła prowadzenie scholi i trwało to do 2015 roku. Podczas studiów śpiewała, a z czasem współprowadziła chór 4-głosowy działający przy Klasztorze Karmelitów Bosych w Lublinie. W tym samym czasie kształciła się w klasie wokalnej w Szkole Muzycznej I i II stopnia.

Wszelkie umiejętności starała się wtedy przelać na młodzież, którą nadal prowadziła w scholce działającej w Parafii pw. Zmartwychwstania Pańskiego w Mirczu. W tym czasie zorganizowała I Młodzieżowy Festiwal Piosenki Religijnej "Z Tobą przez życie".

Przez około rok wspólnie z młodzieżą ze scholi występowała również z repertuarem świeckim w zespole "Koktajl". Szukając odpowiedzi na pytanie, jak otwierać serca młodzieży i dzieci na muzykę, uznała, że trzeba stworzyć zespół dziecięcy, który ostatecznie działał przy GOK-u w Mirczu. Obecnie uczy dziewczynki z zespołu K4. Jest dumna z występów chóru, koncertów scholi i zespołów, które prowadziła i prowadzi. Obecność w Kole Gospodyń Wiejskich również poszerza jej horyzonty. Otwiera się bowiem na współpracę muzyczną z paniami z koła.

red.

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe