Telatyn: Uczniowie zbierali pieniądze na hospicjum dla dzieci

  • 24.04.2019, 12:00
  • ak
Telatyn: Uczniowie zbierali pieniądze na hospicjum dla dzieci
Szczytny cel i wspaniała postawa młodych ludzi z Telatyna. Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego przeprowadzili zbiórkę pieniędzy na budowę Domu Hospicyjnego dla Dzieci w Zaleszanach. Placówka ma powstać u zbiegu województw lubelskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego.

Akcja młodzieży została przeprowadzona w przedświąteczną niedzielę przed kościołami w Żulicach i Telatynie. Pieniądze do puszek zbierali od rana wolontariusze: Julia Skreczko, Izabela Matwiejczuk, Wiktoria Szozda, Kacper Bil, Jakub Sienkiel. Opiekę nad uczniami sprawowały nauczycielki: Janina Tucka, Wiesława Przytuła, Magdalena Szymańska i Ewelina Tucka-Ratyna. Do puszek trafiło w ciągu kilku godzin dokładnie 1233,96 zł. Wszystkie pieniądze przekazano już na konto fundacji „Z Serca Dla Serca".

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe