Zamość: Decyzję w sprawie spalarni podejmie prezydent

  • 24.04.2019, 09:27
  • bn
Zamość: Decyzję w sprawie spalarni podejmie prezydent Miasto otrzymało postanowienie NSA z 19 marca 2019 roku o rozstrzygnięciu sporu kompetencyjnego. Sąd stwierdził, że organem, który powinien wydać decyzję środowiskową dla inwestycji jest prezydent Zamościa.
Naczelny Sąd Administracyjny zdecydował: organem, który powinien wydać decyzję środowiskową w sprawie planowanej budowy spalarni spółki Veolia Wschód S.A., jest prezydent Zamościa.

Chodziło o rozstrzygnięcie sporu kompetencyjnego na temat wyznaczenia organu właściwego do wydania decyzji środowiskowych dla rozbudowy ciepłowni w Zamościu przy ul. Hrubieszowskiej. Ma tam powstać spalarnia odpadów. W zamojskim UM toczyło się już postępowanie w tej sprawie, zostało jednak przez prezydenta Zamościa Andrzeja Wnuka zawieszone do czasu przedstawienia przez Veolię Wschód raportu oddziaływania na środowisko tej inwestycji. Ponadto pojawiły się wątpliwości, czy to magistrat powinien wydać taką decyzję. 

Miasto jest właścicielem 400 akcji Veolii Wschód. Zdaniem zamojskich urzędników to rodziło podejrzenie, że sprawę będzie rozpoznawał organ, który jest "w pewnej relacji z wnioskodawcą".  Może to budzić podejrzenia o stronniczość. 

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

bn

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (13)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Mieszkaniec Szopinka
Mieszkaniec Szopinka 25.04.2019, 23:23
Stanowcze NIE!!! tak palą tylko w sezonie grzewczym a tak będą to robić przez 365 dni w roku. A więc powietrze będzie jeszcze zanieczyszczone kiedy wszyscy będą w lecie odpoczywać w swoich ogródkach!!!!
ANNA
ANNA 25.04.2019, 23:04
Jestem przeciwna tej spalarni. Ludzie, ogarnijcie sie. Juz i tak w okresie grzewczym mamy smog nie do udzwigniecia. Spalarnia nas dobije.
kierowca bombowca
kierowca bombowca 25.04.2019, 23:12
Nic tak nie dobija Zamościa jak sezon grzewczy. Szczególnie w perle renesansu - zamojskiej starówce :-). ludzie nie przesadzajcie. Kiedyś bano się elektryczności, potem szpitali, telefonii komórkowej itd. Nie uciekniecie od postępu. Nie teraz to za jakiś czas taka spalarnia powstanie. Ilość śmieci niestety rośnie i będzie rosła. będzie rosła też opłata za śmieci.
Rafik
Rafik 25.04.2019, 10:04
W takim razie przejdziemy z miasta RENESANSU na miasto SMRODU I ZANIECZYSZCZEN jeszcze Pan Prezes powinien odebrac status ROZTOCZANSKIEGO PARKU NARODOWEGO i turysci baj baj i pieniazki baj baj bo po co tu wtedy przyjezdzac ogladac spalarnie? A i UNESCO powinno sie wycofac z Zamoscia i bedzie sam Wnuk zwiedzal miasto a i robil imprezy bo to umie najlepiej.
Polak
Polak 26.04.2019, 16:26
UNESCO to powinno było się wycofać kiedy zdecydowano o budowie apartamentowca na Starówce !!!!
 zamościanka
zamościanka 25.04.2019, 07:36
O spalarni podejmą decyzje mieszkańcy a nie Wnuk Wnuk samodzielnie to se może
Też Zamoscinin
Też Zamoscinin 24.04.2019, 22:32
Niech buduja w Debowcu. Odpadna koszty transportu.
Załamany
Załamany 26.04.2019, 07:48
Ręce opadają jak to czytam. ... Totalne zero nawet podstawowej wiedzy i wyobraźni o temacie.
Lz
Lz 24.04.2019, 21:17
Jeżeli *** mieszkańcy mówią Nie dla spalarni to *** NIEEEE!!! A ci jak nie pałą to kijem, jak niedrzwiami to oknem. Lewusy tak robią aby tylko na swoim postawić. Co ma Wnuk do tego? Nie jest osobą obiektywną a po za tym my mieszkańcy Zamościa nie chcemy tej ***j spalarni, było głosowanie, nieeee i ***!!!
Bomze
Bomze 26.04.2019, 07:55
A co masz tam w tej chwili ? Masz spalarnię węgla z którego grzeją Twój tyłek i przygłupi łeb ! Kto Cię o to będzie pytać ? W ramach protestu wdrap się idioto na komin, odłącz zasilanie grzejników, przestań produkować przede wszystkim odpady darmozjadzie.
Zamościanin
Zamościanin 24.04.2019, 11:29
Ja jestem za spalarnią, niech budują na terenie obecnej ciepłowni
Zamościanka
Zamościanka 24.04.2019, 09:43
Ja jestem przeciwna spalarni, niech budują daleko od miasta
kryska
kryska 24.04.2019, 15:26
Chyba nie ma nad czym się zastanawiać, Zamość bardzo wiele straci z tą spalarnią.

Pozostałe