Już 25 kwietnia VIII sesja Rady Miasta Zamość [PRZEGLĄD TEMATÓW]

  • 23.04.2019, 14:46
  • bw
Już 25 kwietnia VIII sesja Rady Miasta Zamość [PRZEGLĄD TEMATÓW]
Już w czwartek, 25 kwietnia br. o godzinie 13:00 odbędzie się kolejna, VIII sesja RM Zamość. Oto przegląd wybranych przez nas tematów, którymi zajmą się radni.

 

>> TABLETY I GŁOSOWANIE. Tematem ostatnich dni była konferencja prasowa trzech radnych: Janusza Kupczyka, Dariusza Zagdańskiego i Rafała Zwolaka, którzy zaproponowali, by tablety zakupione przez miasto do obsługi pracy rady przekazać na dom dziecka. Pomysł wywołał wiele komentarzy. Przewodniczący RM Piotr Błażewicz, uważa takie zachowanie za populistyczne, ponadto według niego nieużywanie przez część radnych tabletów przeznaczonych do głosowania podczas prac rady może wywołać zamieszanie. 

>> BUDŻET PO NOWEMU. Radni podejmą także uchwałę ws. nowego Regulaminu Budżetu Obywatelskiego. Zgodnie z projektem oprócz 16 projektów każdego z osiedli realizowany będzie nowy - projekt ogólnomiejski. Nowością będzie także możliwość odwołania się od negatywnej opinii Zespołu, który opiniuje projekty. 

>> KOLEJNE OBLIGACJE. Miasto niebawem wypuści kolejne serie obligacji komunalnych. 5 serii, każda po 10 mln złotych. Obligacje będą wykupywane od 2026 do 2030 roku. Obligacje będą miały zmienne oprocentowanie. 

>> PIENIĄDZE NA KOŚCIOŁY. Podczas najbliższej sesji radni podejmą uchwały dotyczące wsparcia finansowego na prace konserwatorskie i remonty trzech zabytkowych świątyń; katedry, kościoła oo. Franciszkanów i kościoła św. Mikołaja (oo. Redemptoryści). Miasto przekaże po 45 tys.. złotych  wsparcia

>> SKWER PAPIEŻA. Już niebawem skwer pomiędzy pomiędzy ul. Akademicką, Kolegiacką i Grodzką otrzyma imię ''Świętego Jana Pawła II''. To pomysł wiceprezydent Małgorzaty Bzówki, która chce w ten sposób uczcić 20. rocznicę wizyty papieża Jana Pawła w Zamościu. 

 

W programie sesji znalazły się także inne punkty, dotyczące m.in. uchwały ws. zniesienia formy ochrony ''pomnik przyrody'' dla obumarłych drzew, zmian miejscowego planu zagospodarowania czy zmian w prognozie finansowej miasta. 

 

Kwietniowa sesja będzie pierwszą, podczas której zostanie użyty system e-sesja, a mieszkańcy będą mogli w czasie rzeczywistym przeglądać dokumenty i uchwały na portalu mieszkańca zamosc.esesja.pl, a także oglądać obrady w nowej jakości dzięki obrotowym kamerom zamontowanym w sali Consulatus.

 

 

bw
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
mieszkaniec ul Polnej
mieszkaniec ul Polnej 24.04.2019, 16:28
Wydajecie pieniądze na skwery pomniki ale nie myślicie żeby zrobić parkingi na osiedlach jak słoneczny stok ul.polna

Pozostałe