Hrubieszów: Siedem zarzutów wobec dyrektora

  • 23.04.2019, 05:42
  • Mariusz Parol
Hrubieszów: Siedem zarzutów wobec dyrektora
Poświadczenie nieprawdy w dokumentach, zaniechanie naliczania kar, spartaczony remont drogi, wykorzystywanie służbowego sprzętu. Rada Powiatu Hrubieszowskiego uznała zasadność zarzutów wobec Mirosława Kleszczewskiego – dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg. Rekomenduje, aby wyciągnąć wobec niego konsekwencje służbowe i powiadomić prokuratury i Rzecznika Dyscypliny Finansów Publicznych.

W pierwszej połowie stycznia do Starostwa Powiatowego w Hrubieszowie wpłynęła skarga na działalność dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg Mirosława Kleszczewskiego. W skardze wskazano na kilka nieprawidłowości, za które odpowiedzialnością obarczono głównie dyrektora. W skardze wymieniono 6 zarzutów. Ich wyjaśnieniem zajęła się Komisja Skarg, Wniosków i Petycji przy Radzie Powiatu Hrubieszowskiego. Protokół z ustaleniami tej komisji został załączony do projektu uchwały, nad którą 16 kwietnia debatowali radni powiatowi. Dyrektora PZD nie było. Mirosław Kleszczewski od kilku tygodni przebywa na lekarskim zwolnieniu.

 

Kto naraził na straty?   

 

 Pierwszy z zarzutów dotyczy oświadczenia o prawie do dysponowania gruntem związanym z przebudową drogi z Poturzyna przez Przewodów do Tarnoszyna. Komisja ustaliła, że oświadczenie złożono niezgodnie z prawdą. 

"Rada Powiatu nie jest właściwym organem, żeby wyjaśnić, czy doszło do celowego poświadczenia nieprawdy w dokumentach, czy zaistniała sytuacja wynika z braku należytej staranności bądź niedopełnienia obowiązków przez inwestora (czyli Powiatowy Zarząd Dróg w Hrubieszowie)" – czytamy w stanowisku Komisji Skarg, Wniosków i Petycji przy Radzie Powiatu Hrubieszowskiego. Komisja rekomendowała, żeby wyjaśnieniem tej kwestii zajęła się prokuratura. 

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Mariusz Parol

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (17)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Hrubieszowianka
Hrubieszowianka 24.04.2019, 16:01
Afera goni afere...wstyd
on
on 24.04.2019, 22:19
Hrubieszowianka afera ujawnia afere może. Jest co było tylko teraz nagłaśniają. Myślisz ze wcześniej nie było przekrętów?
Siema
Siema 24.04.2019, 08:18
Sami sobie powybieraliście chcieliscie pis to macie to wy mysleliscie ze jak wam naobiecuja to bedzie wam kraina miodem i mlekiem plynaca jak narazie to jest porazka wszystkich tych co glosowali na pis i dali sie nabrac a przy okazji cierpia ci co ich nie wybierali kiedy wy sie nauczycie jak male dzieci wierzyc we wszystko co wam mowia
on
on 24.04.2019, 22:18
NIe mamy PIS tylko PIR a to w większości PSL. Czyli jest co było. Ja na to nie głosowałem. To samo Komitet wyborczy pana G. Też pewnie po przeskakiwali. Popatrz na nazwiska anie na partie. Bo dla mnie nie wiele sie zmienia od czasu jak tu PZPR rządziło.
masie
masie 24.04.2019, 15:50
Jak ja lubię kwik świń po wyborach oderwanych od żłoba
taki tam
taki tam 24.04.2019, 22:14
Kogo od żłoba oderwali ??? Może w Wawie ale nie w Hrubku. U nas ta sama mafia przeskakuje ze specjalistów kierowników PUP na specjalistów ds zdrowia w starostwie. A ja jak nie miałem szans na prace tak nie mam. To o jakim kwiku świń piszesz?
Badzian -Wilk
Badzian -Wilk 23.04.2019, 23:46
My tylko walczymy o obsadzenie w administracji i służbach naszymi w Zakierzoniu !!!
cukrownik
cukrownik 23.04.2019, 22:39
ludzi co wy wiecie ? wy do naszych Werbkowic przyjedźcie tu się dopiero dzieji ! albo sesje sobie jedną chociaż obejrzyjcie, brunet może osiwieć i oczadzieć w jeden dzień
Siema
Siema 23.04.2019, 21:27
Ludzie sami powybierali teraz narzekaja toz to logiczne bylo ze nic sie nie zmieni a wiecie ile jest innych spraw skorupowanych przrd ludzmi tajonych zeby nie wyszlo na jaw to by wam wlosy na glowie stanely jakich ludzi powybieraliscie w tych wyborach zacznijcie sie troche interesowac a glosowac bo tam mi karza albo taka bo wszyscy tak robia nie miec wlasnego mozgu tylko czyjs jak ktos mowi ze ci wybrani sa nie na odpowiednich stanowiskach to chyba co na nich nie glosowali to mieli racje ze bedzie to porazka
UN
UN 23.04.2019, 21:50
Jo na Juzika nie głosowoł a un dalej siedzi i mnie straszy.
Pesymista
Pesymista 23.04.2019, 15:53
Dariusz Zrobią tak jak zrobili z przekrętami przy obwodnicy. Nie widzisz ze to zawsze ta sama grupa ludzi siedzi co zmienia partie w zależności od popularności. A ci co zawdzięczają im stołki głosują na nich. Reszta nie głosuje i narzeka. To co może sie w tym mieście zmienić? Jk tylko dbają o własne sprawy. Jeszcze nikt nie prześwietlił przetargów z poprzedniej władzy. Żadnego audytu nie było. Zajmują sie jakimiś długopisami na 18-stke. I ty myślisz ze jakaś zmiana nastąpiła? Jedynie skoki po miedzy partyjne.
doktor
doktor 23.04.2019, 17:22
jak w tym mieście ma być dobrze jak sami mieszkańcy nie umieją czytać ze zrozumieniem. Artykuł dotyczy Powiatu, Starostwa Powiatowego, Rady Powiatu, Pani Starosty, Wice Starosty a nie Miasta. Tyle krzyku na poprzednią władzę powiatową że niby takie zmiany będą itp. że ludzi rozliczą, audyty porobią i co ? nic....zero...żadnych działań no może poza spotkaniami partyjnymi na miejscu i w kraju i tak w koło. Żadnych rezultatów! a sory są rezultaty partyjniaków zatrudniają od sekretarki po sekretarza w powiecie! wszyscy z jednej słusznej partii - PIS. a powiat jak stał w miejscu tak stoi.
Pesymista
Pesymista 23.04.2019, 19:01
doktor ale o czym ty piszesz bo ja o grupie co przeskakuje z powiatu do rady miasta. Po KRUS, PUP i innych instytucjach. Nie traktuj tego jako osobnego tworu. Powiat, gmina i miasto niby co innego ale obsadzają sie rodzinnie i po znajomości po wszystkim co sie da bo nie może sie jedno nazwisko powtarzać w tym samym urzedzie. popatrz na czołowych działaczy z PSL co po przeskakiwali do PiR, czy tam wcześniej w innych komitetach wyborczych jakiś przekręciarzy. To już śmieszne sie robi jak dla mnie. Nic sie nie zmienia jak widać ani ludzie po mimo zmiany nazwy partii. Ten stan trwa od lat jak z PZPR przeskakiwali na inne partie. I kolesie połowa w tej połowa w tamtej, któraś wygra i będą dalej mieli to co mieli. Przecież w budynku starostwa niektórzy zaczynali prace w PZPR i teraz konczą juz jako emeryci to nawet budynek im sie nie zmienił. Tak ja to widze a ładnych pare lat tu żyje.
Dariusz
Dariusz 23.04.2019, 15:17
Takich przekrętów w tym miasteczku jest dużo więcej ,nie mówiąc już o urzędach ,gdzie pracują wszyscy po znajomości . Mam nadzieję że ktoś wreszcie zrobi tam porządek .
czytelnik
czytelnik 23.04.2019, 12:49
Chyba za duży skrót ktoś zastosował albo miejscowości pomylił, ponieważ pomiędzy Przewodowem a Tarnoszynem, który leży w gminie Ulhówek jest kilka innych miejscowości i bezpośredniej drogi nie ma, chyba że ktoś dziwną numerację dróg zastosował.
W
W 23.04.2019, 10:29
Sprawdzić lekarza co mu wpisał zwolnienie
KRUS
KRUS 23.04.2019, 10:24
ZUS powinien skontrolować zwolnienie .Ewidentna "lewizna" .Ile będziemy pracować na takich darmozjadów.

Pozostałe