Zamość: Kto nie chce miejskich tabletów?

  • 24.04.2019, 06:00
  • Bartłomiej Wojnarowski
Zamość: Kto nie chce miejskich tabletów? Fot. pixabay.com
Z systemu elektronicznego głosowania korzysta już ponad 700 rad miast i powiatów w całej Polsce. Niedawno dołączył do nich Zamość. Kilku radnych chce jednak oddać tablety przeznaczone do obsługi prac rady dzieciom z zamojskiego domu dziecka.

W marcu poznańska firma MW Concept wdrożyła w Zamościu system elektronicznego głosowania "e-sesja" i uruchomiła portal mieszkańca zamosc.esesja.pl. Można na nim na bieżąco śledzić pracę rady, komisji, przeglądać dokumenty i oglądać transmisje. Ponadto firma zamontowała w sali Consulatus nowoczesne kamery, przekazała do obsługi prac rady 24 tablety marki Lenovo i 10 powerbanków. Pracownicy firmy przeprowadzili szkolenia dla radnych. Cała ta informatyczna inwestycja kosztowała ponad 44 tys. zł. 

 

Niepotrzebny wydatek 

Innowacje nie wszystkim radnym się spodobały. Czterech z nich nie podpisało umów na użycie tabletów. Byli to: Dariusz Zagdański (PiS), Janusz KupczykIreneusz Godzisz (obaj Zamojska Koalicja Obywatelska) i Marek Kudela (KWW Marty Pfeifer). Teraz radni Zagdański i Kupczyk zaproponowali, by tablety oddać dzieciom z domu dziecka. Pod projektem uchwały w tej sprawie podpisał się także radny ZKO Rafał Zwolak (wcześniej podpisał umowę na używanie sprzętu).

Radni: Zagdański, Kupczyk i Zwolak napisali pismo do przewodniczącego rady miasta Piotra Błażewicza, by przeprowadził rozmowy w tej sprawie z prezydentem Andrzejem Wnukiem. Według nich tablety są niepotrzebnym wydatkiem obciążającym budżet miasta. 

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Bartłomiej Wojnarowski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
czytelnik
czytelnik 24.04.2019, 10:48
przestraszyli się ze nie dadzą rady (nie umieją) ich obsłużyć?
gość
gość 24.04.2019, 10:36
Panie radny Rafał Zwolak byłeś na TAK teraz jesteś na NIE ?
Oj brak słów, wstyd że ale mamy takich radnych w Zamościu.

https://www.youtube.com/watch?…
tak
tak 24.04.2019, 10:38
link do poprzedniego stanowiska Pana Zwolaka: https://www.youtube.com/watch?…

Pozostałe