Hrebenne: Bak renaulta wypchany kamieniami bursztynu

  • 19.04.2019, 12:57
  • ak
Hrebenne: Bak renaulta wypchany kamieniami bursztynu Fot. Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
Na paliwo trochę miejsca tam zostało, ale znaczną część baku renaulta zajęły kamienie bursztynu. Tak postanowił je przemycić do Polski 23-letni Ukrainiec, który w środę (17 kwietnia) przekraczał granicę w Hrebennem.

Celnicy odkryli nielegalny transport, gdy zaczęli gruntownie kontrolować samochód. Z baku renaulta wydobyli dokładnie 17,78 kg jantaru. Większość, ponad 16 kg, stanowiły nieobrobione bryły bursztynu.

Cudzoziemiec przyznał się do przemytu. Wyjaśnił, że zamierzał towar spieniężyć w Polsce. Ale nic z tego nie będzie. Kamienie zostały skonfiskowane, a przeciwko przemytnikowi wszczęto postępowanie karne skarbowe.

ak

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Z
Z 21.04.2019, 08:49
Jako paliwa powinien użyć spirta. Podobno całkiem niezła nalewka.

Pozostałe