Komarów-Osada: Kontakt z radnymi? Niemożliwe

  • 23.04.2019, 13:18
  • bn
Komarów-Osada: Kontakt z radnymi? Niemożliwe Fot. pixabay.com
To dziwna sytuacja. Skontaktowanie się z radnymi i sołtysami gminy Komarów-Osada graniczy ostatnio niemal z cudem. Mają oni wprawdzie prywatne telefony komórkowe (służbowych nie dostali), ale nie pozwolili w UG udostępniać swoich numerów. Efekt? Ludzie chcący się do nich dodzwonić, muszą się uzbroić w cierpliwość lub... dać sobie z tym spokój.

Numery telefonów zostały przez komarowskich sołtysów i radnych zastrzeżone w UG niedawno. Zrobili to wszyscy, jak jeden mąż! Ma to podobno związek z przepisami RODO, czyli rozporządzeniem o ochronie danych osobowych.

Nieoficjalnie mówi się także, iż niektórzy z owych samorządowców z jakiegoś powodu boją się nękania. "Zastrzeżenie" nie dotyczy jednak wszystkich. Bo pracownicy UG po staremu do radnych i sołtysów dzwonią w różnych sprawach. Nie tylko. Istnieje też podobno "możliwość", iż urzędnicy mogą ich zapytać: czy udostępnią jakiemuś obywatelowi czy obywatelce swoje numery telefonów. Czasami na to pozwalają. 

Zapytaliśmy w UG w Komarowie-Osadzie, jak w tej sytuacji mieszkańcy gminy mogą skontaktować się bezpośrednio ze swoimi radnymi i sołtysami? Wówczas w słuchawce zapadła cisza. 

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

bn
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Zatroskany mieszkaniec
Zatroskany mieszkaniec 24.04.2019, 11:36
Zacznijmy od tego że do gminy jest się ciężko dodzwonić a jak się człowiek do dzwoni to tylko przełączają bo nikt nic nie wie.
Zamiast wydawać kasę na imprezy to kupcie porządny sprzęt dla radnych sołtysów itp. ponadto jak się ogląda sesje to wypowiedzi słabo słychać. Kolejna sprawa wybory sołtysów w Komarowie nie ma sołtysa że wyborów nie ma? A może jakiś układ ?.

Pozostałe