Mircze: Pierś, obrazy i pisanki, czyli ludowe targi

  • 24.04.2019, 08:03
  • par
Mircze: Pierś, obrazy i pisanki, czyli ludowe targi Gospodynie z Tuczap zdobyły nagrodę w kategorii kulinaria za Pierś z kaczki w sosie pomarańczowym.
"Pierś z kaczki w sosie pomarańczowym" przyrządzona przez panie z KGW w Tuczapach, tradycyjna pisanka pisana przez Alfredę Urbańską, a w kategorii rękodzieło trzy obrazy w cyklu "Wiosna"wystawione przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Modryniu to zdobywcy głównych nagród na XII Targach Twórców Ludowych i Sztuki Kulinarnej w Mirczu.

7 kwietnia w hali sportowej w Szkole Podstawowej w Mirczu swoje stoiska zaprezentowało 28 wystawców (2 poza konkursem).  Pokazali ozdoby świąteczne, pisanki,stroiki i palmy wielkanocne. Sporo było także stoisk z potrawami, wypiekami i przekąskami. 

Stoiska oceniła komisja w składzie: Sylwia HeśMałgorzata Szymańska i Jan Kuś

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

par

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe