Zamość, Biłgoraj: Licealiści jeszcze przed maturą, ale już z indeksami AGH

  • 19.04.2019, 11:00
  • ak
Zamość, Biłgoraj: Licealiści jeszcze przed maturą, ale już z indeksami AGH Fot. Wikimedia Commons
Takim to dobrze. Matury jeszcze nie zdali, a już mają pewność, że mogą studiować na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Zapewnili to sobie talentem, ale też ciężką pracą. Bo zdobyć tytuł laureata w Olimpiadzie o Diamentowy Indeks AGH nie jest łatwo. To jeden z trudniejszych i bardziej prestiżowych konkursów tego typu. Ale sztuka ta powiodła się wyjątkowo dużej liczbie uczniów z I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Zamoyskiego w Zamościu, a także Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju.

Wyniki XII edycji olimpiady zostały ogłoszone przed kilkoma dniami. Z wielką radością przyjęto je m.in. w zamojskim "starym" ogólniaku i biłgorajskim im. ONZ. Kilkunastu uczniów obu szkół zdobyło tytuły laureatów i finalistów.

W matematycznej części olimpiady znakomicie wypadli, zdobywając tytuły laureatów, wychowankowie Marii Bubiłek z I LO: Paweł Lewkowicz, Mikołaj Kulczyński, Dominik Dębiński, Marcin Pieczykolan, Emil Łasocha i Damian Cyper.

Świetnie spisali się też młodzi zamojscy fizycy, uczniowie Andrzeja Mazurkiewicza: Kacper Bulak , Paweł Lewkowicz, Tymon Gontarz, Paweł Oleniak, Mikołaj Kulczyński i Dominik Dębiński.

Tytuł finalisty z obu przedmiotów uzyskał Mateusz Duma.

To już kolejny rok, gdy uczniowie I LO tak znakomicie wypadają w olimpiadzie "O Diamentowy Indeks AGH". O sukcesach uczniów i ich nauczycieli pisaliśmy m.in. TUTAJ.

Nie pierwszy raz po indeksy AGH sięgają też licealiści z Biłgoraja. W tym roku tytułami laureatów mogą się pochwalić matematycy: Przemysław Kolaszyński, Kajetan Larwa i Maciej Wawryniuk. Laureatem z fizyki został Michał Ogorzałek, a z geografii z elementami geologii: Krzysztof Jednacz i Jakub Złomański.  Finalistami zostali: Monika Gąbka, Bartosz Jeleń, Miłosz Jeleń, Michał Litwiniuk i Katarzyna Małyszek.

Do olimpiady uczniów przygotowali: Andrzej Łokaj (matematyka), Ryszard Wołoszyn (fizyka) oraz Barbara Łokaj i Wiesław Świerczyński (geografia).

Trzystopniowa ogólnopolska Olimpiada „O Diamentowy Indeks AGH” realizowana jest w zakresie pięciu przedmiotów: matematyki, informatyki, fizyki, chemii i geografii z elementami geologii. Laureaci przyjmowani są na studia w krakowskiej uczelni z pominięciem procedury rekrutacyjnej.

ak

Zdjęcia (2)

Laureaci olimpiady z I LO w Zamościu
Laureaci olimpiady z I LO w Zamościu

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe