Zamość: Brawo Wiktoria! Uczennica I LO finalistką olimpiady bibliologicznej

  • 22.04.2019, 15:08
  • ak
Zamość: Brawo Wiktoria! Uczennica I LO finalistką olimpiady bibliologicznej Fot. I LO Zamość
Jej największą pasją jest literatura. Uwielbia czytać książki, ale też sama je pisze. Nic więc dziwnego, że Wiktoria Szykulska, uczennica pierwszej klasy w I Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Zamoyskiego dotarła do finału Ogólnopolskiej Olimpiady Bibliologicznej i Informatologicznej.

Centralny etap tego konkursu odbył się w poniedziałek 15 kwietnia na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Łódzkiego. Każdy z finalistów musiał wykazać się wiedzą z zakresu nauki o książce, bibliotece oraz zarządzania wiedzą i informacją, ale również umiejętnością wykorzystania cyfrowych źródeł informacji.

Wiktoria Szykulska z I LO w Zamościu poradziła sobie bardzo dobrze zarówno z częścią teoretyczną jak i praktyczną.

Największą pasją nastolatki jest literatura. Wiktoria ma na swoim koncie sukcesy w tej dziedzinie. Została laureatką m.in. konkursu Miesiąc Opowiadań. Jej utwór będzie opublikowany w kolejnym numerze Zamojskiego Kwartalnika Kulturalnego.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Gosc
Gosc 22.04.2019, 19:05
Brawo. Bardzo sie ciese

Pozostałe