Potrącona piesza, ranny rowerzysta. Uważajcie na drodze

  • 18.04.2019, 10:00
  • ak
Potrącona piesza, ranny rowerzysta. Uważajcie na drodze Fot. KMP Zamość
Trzej młodzi ludzie na rowerach przejeżdżają przez przejście dla pieszych. Jeden z nich potrąca prawidłowo idącą kobietę, inny wjeżdża wprost pod samochód – oto streszczenie scenariusza spotu, który nakręcili wspólnie uczniowie i policjanci z Zamościa.

Zdjęcia do krótkiego filmu edukacyjnego powstawały we wtorek (16 kwietnia) przy ul. Królowej Jadwigi. Jego produkcja to wspólna inicjatywa zamojskich policjantów, kuratorium oświaty oraz Urzędu Miasta w Zamościu.

Historia opowiedziana w spocie została wybrana w konkursie, w którym brała udział zamojska młodzież. Scenariusz napisała i jedną z ról w filmie zagrała Justyna Sysło, uczennica ZSP nr 5 w Zamościu. Na planie pracowała również jej szkolna koleżanka Natalia Ciężak, która wymyśliła najlepsze hasło promujące spot oraz słuchacze Medycznego Studium Zawodowego  w Zamościu i policjanci z zamojskiej komendy.

– Pomogły także lokalne media, dzieląc się swoją wiedzą oraz zawodowym doświadczeniem. W czasie realizacji projektu nad bezpieczeństwem aktorów i innych uczestników ruchu drogowego czuwali policjanci z zamojskiej drogówki, którzy kierowali ruchem i informowali zainteresowanych o przyczynach chwilowych utrudnień – opowiada Dorota Krukowska-Bubiło, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

Premiera filmu ma się odbyć w ZSP nr 5 w poniedziałek, 29 kwietnia. Wówczas też uczestnicy konkursu odbiorą nagrody i wyróżnienia. 

ak

Zdjęcia (4)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe