Biłgoraj: Mikołaj Pawłowski z ZSZiO wśród najlepszych młodych kelnerów w Polsce

  • 20.04.2019, 08:09
  • ak
Biłgoraj: Mikołaj Pawłowski z ZSZiO wśród najlepszych młodych kelnerów w Polsce Fot. ZSBiO Biłgoraj
Mikołaj Pawłowski, uczeń II klasy technikum gastronomicznego w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju zajął III miejsce w finale Mistrzostw Młodych Kelnerów, które odbyły się w Siedlcach.

Do rywalizacji przystąpili najlepsi młodzi kelnerzy z 14 szkół gastronomicznych z całej Polski. W pierwszym etapie konkursu wszyscy rozwiązywali test z zakresu obsługi gości. Mieli też za zadanie wykonać serwis napoju gazowanego z lodem.

Do drugiego etapu przeszło dwunastu uczestników i prezentowali przed komisją serwis herbaty z imbryka oraz serwis wina białego. W ostatecznym starciu znalazło się tylko czworo najlepszych. Musieli udowodnić, że potrafią perfekcyjnie przyjąć zamówienie, nakryć stół w obecności gościa i zaserwować im danie główne z użyciem kopuły.

Mikołajowi Pawłowskiemu z ZSZiO w Biłgoraju poszło na tyle dobrze, że zajął trzecie miejsce. Gratulacje należą się również Beacie Luchowskiej, która przygotowywała ucznia do konkursu.organizowanego przez Stowarzyszenie Kelnerów Polskich oraz ZSP nr 3 w Siedlcach.

ak

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Piotrek
Piotrek 21.04.2019, 12:58
Chlopak ma przed sobą wielką przyszłość oby tak dalej Gratulacje i chcę go zobaczyć w akcji może w jakiejś zamoiskiej restauracji

Pozostałe