Zamojskie Misterium Męki Pańskiej

  • 19.04.2019, 08:11
  • Bogdan Nowak
Zamojskie Misterium Męki Pańskiej Fot. Bogdan Nowak
Widowisko odbywało się w ciemnościach, przecinanych ostrymi światłami reflektorów. Inscenizację zaplanowano na ogromnej przestrzeni, więc widzowie wielu szczegółów wydarzeń musieli się domyślać. To jednak nie zaszkodziło. Zadziałała wyobraźnia zgromadzonych, w takich warunkach łatwiejsza była także modlitwa.

W sobotę (13 kwietnia) obok Starego Miasta (w miejscu, gdzie kiedyś istniał amfiteatr) odbyło się wielkie widowisko pasyjne – Misterium Męki Pańskiej. Jak co roku zostało ono przygotowane przez grupę teatralną "Jednak warto", działającą przy parafii pw. św. Opatrzności Bożej. W tegorocznym spektaklu wzięło udział kilkudziesięciu aktorów. Byli to dorośli mieszkańcy miasta, ale także m.in. ministranci oraz uczniowie zamojskich szkół. Wszyscy wystąpili w strojach biblijnych. Z rozmachem wykonano także dekoracje widowiska. Wrażenia dopełniała nastrojowa muzyka. 

Na widowisko przybyło ponad 1 tys. wiernych. Mogli oni po raz kolejny obejrzeć szczegóły męki Zbawiciela oraz m.in. jego ostatnie chwile przed ukrzyżowaniem. Nie zabrakło też wspólnej modlitwy. 

Organizację przedsięwzięcia wsparł zamojski Urząd Miejski. Natomiast honorowym patronatem spektakl objęli: ks. Marian Rojek, biskup zamojsko-lubaczowski oraz Andrzej Wnuk, prezydent Zamościa.

Bogdan Nowak

Zdjęcia (18)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe