Zamość: Biblioteka w rękach Sieka. Zaproszenie do Książnicy Zamojskiej

  • 22.04.2019, 08:41
  • ak
Zamość: Biblioteka w rękach Sieka. Zaproszenie do Książnicy Zamojskiej
Zamościanin Jarosław Siek, autor książek dla dzieci świętuje w tym roku 10-lecie swojej pracy twórczej. Z tej okazji w czwartek i piątek (25-26 kwietnia) będzie się można z nim spotkać w Książnicy Zamojskiej. Blok imprez adresowanych do najmłodszych czytelników odbędzie się pod hasłem "Biblioteka w rękach Sieka".

Spotkania z pisarzem mają się zaczynać o godz. 14. Pierwszego dnia biblioteka zamieni się w klinikę, w której dr John Mol za pomocą różnych specyfików będzie leczył z chorób czytelniczego lenistwa. Jarosław Siek obiecuje również, że książki rzucą wyzwanie smartfonom. Nazajutrz będzie dzień książkowcyh moli, a także walki z wszechogarniającym konsumpcjonizmem.

Mottem przewodnim całej imprezy będzie tytuł jednego z wierszy Sieka: "Jak ułożyło się życie pandzie, kiedy znalazła portki w ciuchlandzie!" Do akcji wkroczy też specjalna jednostka policji z Nowego Yorku, która ochraniać będzie autora i książki przed zagrożeniami ze strony komputerów.

Każdy z dwóch dni to mnóstwo zabawy i wiele konkursów z nagrodami dla dzieci. Wydarzenie odbędzie się w ramach organizowanych przez Książnicę Zamojską obchodów Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich.

Nasi czytelnicy mają szanse otrzymać dla swoich dzieci czy wnuków w prezencie książki Jarosława Sieka "Architekt Arkady i zamojskie wędrówki w poszukiwaniu natchnienia". Mamy pięć takich pozycji. Aby je otrzymać, wystarczy z poświątecznym wydaniem Kroniki Tygodnia zgłosić się do naszej redakcji na ul. Żeromskiego 3.

ak

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe