Biłgoraj: Sukces artystek z MDK w międzynarodowym konkursie

  • 18.04.2019, 08:00
  • ak
Biłgoraj: Sukces artystek z MDK w międzynarodowym konkursie Fot. MDK Biłgoraj
Trzy wychowanki Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju znalazły się w gronie laureatów XXIV Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Mój świat”, który w tym roku odbył się pod hasłem „Nieskończoność wyobraźni”. Jego organizatorem był Dzielnicowy Dom Kultury „Bronowice” w Lublinie.

Na konkurs napłynęło aż 2660 prac z Polski, ale też Ukrainy, Białorusi, Litwy, Rosji, Serbii, Łotwy i Włoch. Komisja pracująca pod przewodnictwem dr Wojciecha Mendzelewskiego z wydziału artystycznego UMCS w Lublinie przyznała 15 nagród i 49 wyróżnień w 5 kategoriach wiekowych, a do wystawy pokonkursowej zakwalifikowała 100 prac.

Wśród laureatów w grupie artystów w wieku 16-20 lat znalazły się wychowanki grupy plastycznej 3D prowadzonej w biłgorajskim MDK przez Irenę Oręziak-Kupczak. Wyróżnienie otrzymała Faustyna Kaczor, a na wystawie oglądać można dzieło Aleksandry Okoń. Kwalifikację do pokonkursowej ekspozycji otrzymała też praca Martyny Kniaziowskiej, które pracuje w MDK pod kierunkiem Anny Świcy prowadzącej pracownię Tęczowa Malarnia.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe