Zamość: Zebrali wiele kilogramów dobroci

  • 19.04.2019, 07:03
  • bw
Zamość: Zebrali wiele kilogramów dobroci
Ponad 940 kg produktów o długim terminie przydatności, m.in. kaszy, ryżu, słodyczy, oleju i makaronów, trafiły do najbardziej potrzebujących zamościan. W dniach 5-6 kwietnia Bank Żywności w Lublinie razem z Miejskim Centrum Pomocy Rodzinie w Zamościu zorganizował Wielkanocną Zbiórkę Żywności.

Żywność zbierano do specjalnych koszyków ustawionych w 9 sklepach. W 3 sklepach "Biedronka": przy ul. Lwowskiej, Lipskiej, Zamoyskiego i w 6 sklepach "PSS Społem": przy ul. Nowy Rynek, Reja, ul. Lipskiej, Świętego Piątka, Hrubieszowskiej, Bohaterów Monte Cassino. 

Jak informuje MCPR, w piątek 5 kwietnia zebrano 520 kg, a dzień później 418 kg żywności. W zbiórce uczestniczyli pracownicy Miejskiego Centrum Pomocy Rodzinie i 50 wolontariuszy z zamojskich szkół: "Ekonomika", Liceum Plastycznego i Szkoły Podstawowej nr 4. 

Z zebranej żywności przygotowano 74 paczki żywnościowe. 

 – Paczki wydaliśmy już 9 kwietnia, ponieważ nie mamy własnej powierzchni magazynowej i korzystaliśmy z szatni OSiR-u. W tamtym roku podczas zbiórki wielkanocnej zebraliśmy 522 kg żywności z 6 sklepów. Teraz do akcji dołączyły kolejne sklepy i nowi wolontariusze, dzięki temu udało się zebrać znacznie więcej, za co jesteśmy wdzięczni wszystkim darczyńcom –  mówi Anna Bałdyga, kierownik działu pomocy środowiskowej MCPR. 

bw

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe