Protesty w Goraju, Łukowej i Turobinie. Nie chcą wież za plecami

  • 16.04.2019, 08:00
  • Leszek Wójtowicz
Protesty w Goraju, Łukowej i Turobinie. Nie chcą wież za plecami Fot. Wikimedia Commons
Jedna z firm telefonii komórkowej chce wybudować swoje maszty w Goraju, Łukowej oraz w miejscowości Gródki pod Turobinem. Mieszkańcy uważają, że inwestycje są wskazane, ale wieże powinny stanąć w innych miejscach, a nie za ich plecami.

W Goraju spółka P4, która jest operatorem sieci Play, chce wybudować wysoki na 50 m maszt stacji bazowej telefonii komórkowej w okolicach cmentarza przy ul. Janowskiej. Przeciw tej lokalizacji mieszkańcy zebrali ponad 150 podpisów. – Nie mamy nic przeciwko budowie masztu, ale nie podoba się nam jego lokalizacja, bo do najbliższych zabudowań jest mniej niż 150 m – mówi radny gminny Paweł Kuraś. – My proponujemy budowę wieży z drugiej strony cmentarza nie na prywatnej, tylko na gminnej działce. Budowa wieży "cichaczem", a więc bez konsultacji społecznych i wiedzy mieszkańców, to nieporozumienie. Trzymamy rękę na pulsie.

Maszt za masztem

Wniosek od firmy P4 o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia wpłynął do Urzędu Gminy Goraj w połowie marca. Cała procedura wymaga uzyskania wielu uzgodnień i zezwoleń. Wójt Goraja Antoni Łukasik przypomina, że operator nie zwracał się do nich o pomoc we wskazaniu lokalizacji. 

Cały artykuł dostępny w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Leszek Wójtowicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Dziki
Dziki 13.01.2020, 18:59
No nas nikt nie zapytał
To Ja
To Ja 13.01.2020, 18:54
150 podpisow było przeciw, ale nikt nie zadał pytania kto jest za, a sądze że glosow było by znacznie wiecej. I tak jesteśmy w d...e. Nie pozdrawiam pana Piotra M. i pana Piotra K..
seer
seer 16.04.2019, 09:24
Czy to wieże 5G ?

Pozostałe