Tomaszowscy przedsiębiorcy zapłacą za śmieci później

  • 16.04.2019, 07:18
  • Robert Horbaczewski
Tomaszowscy przedsiębiorcy zapłacą za śmieci później Fot. pixabay.com
Od 1 lipca przedsiębiorcy w Tomaszowie Lubelskim objęci zostaną obowiązkowym systemem odbioru odpadów. Do tej pory każdy organizował to we własnym zakresie. Firmowe śmieci lądowały zaś w miejskich śmietnikach.

W Tomaszowie Lubelskim okazało się, że system odbioru odpadów nie domyka się. W ciągu dwóch ostatnich lat cena ich zagospodarowania wzrosła o 80 procent, a zielonych nawet o 133 procent. Władze miasta postanowiły więc uszczelnić system, bo coraz więcej trzeba było dopłacać do odbioru i zagospodarowania odpadów. W połowie marca Tomaszowskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej przestało odbierać z domów wolnostojących nieposegregowane śmieci od osób, które zadeklarowały, że je segregują. Tomaszowianie otrzymali informacje, że jeśli zrobią porządek ze śmieciami, mogą je samodzielnie odwieźć do punktu odbioru lub wystawić do odbioru w późniejszym terminie.

 

Szok podziałał

Dla wielu obywateli postępowanie PGKiM było szokiem, ale odniosło skutek. Część osób zaczęła przekładać się do segregacji.

 – Już wstępnie widzimy, że zmniejszyła się liczba odpadów zmieszanych i biodegradowalnych. W workach z odpadami zmieszanymi lądowały także butelki, puszki, plastik, reklamówki foliowe. Musimy do segregacji podchodzić rygorystycznie – mówi Renata Miziuk, prezes Tomaszowskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej.

Cały artykuł dostępny w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Robert Horbaczewski
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe