Zamość: Sukcesy wychowanków MDK w konkursie wielkanocnym

  • 15.04.2019, 07:27
  • ak
Zamość: Sukcesy wychowanków MDK w konkursie wielkanocnym Fot. pixabay.com
Sukcesy odnieśli wychowankowie Młodzieżowego Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu w II Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Święta Wielkiej Nocy – tradycja i współczesność”, który został zorganizowany przez Miejski Ośrodek Kultury w Świdniku. Zdobyli tam nagrody i wyróżnienia.

Na konkurs nadesłano 650 prac plastycznych z całej Lubelszczyzny. Młodzi artyści z MDK Zamość znaleźli się w gronie laureatów nagród i wyróżnień w każdej z kategorii wiekowych.

Wśród 5-7-latków nagrodzona została 7-letnia Iga Gadzina (opiekun Magdalena Majer), a wyróżnienia otrzymały: Emilia Zaręba, Hanna Wolska i Amelia Szymańska.

W kategorii 8-9-latków na wyróżnienia zasłużyli sobie: Magdalena Kiszczuk i Igor Ślesiński.

Nagrodę wśród artystów w wieku 10-12 lat zdobyła Paulina Bogiel (op. Małgorzata Magryta), a w kategorii wiekowej 13-16 nagrodzone zostały wychowanki Magdaleny Majer Barbara Pupiec i Izabela Sanocka. Wśród młodzieży (powyżej 17 lat) laureatką nagrody została Justyna Rzemieniuk (op. Magdalena Magryta).

Uroczyste   otwarcie wystawy, wręczenie nagród i wyróżnień odbędzie  we wtorek, 16 kwietnia w Centrum Kultury w Świdniku.

ak
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe