Biłgoraj: Matematycy z LO im. ONZ indeksy mają już w garści

  • 14.04.2019, 09:00
  • ak
Biłgoraj: Matematycy z LO im. ONZ indeksy mają już w garści Fot. LO im. ONZ Biłgoraj
Dwóch uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju nie musi się już martwić rekrutacją na studia. Tegoroczni maturzyści Przemysław Kolaszyński i Kajetan Larwa mają już zapewnione indeksy na matematykę na wydziale matematyki, fizyki i informatyki Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Obaj uczniowie zapewnili to sobie uczestnicząc w Konkursie „Zrozum, Zalicz, Zostań Matematykiem!”. Trwał on kilka miesięcy, składał się z pięciu etapów, w trakcie których odbywały się wykłady, warsztaty i sprawdziany umiejętności.

Co miesiąc uczniowie realizowali inny temat z zakresu matematyki wyższej: „Logika i teoria mnogości”, „Geometria analityczna”, „Analiza matematyczna”, „Topologia”, „Rachunek prawdopodobieństwa”.

Młodzi matematycy, którzy uzyskali najlepsze wyniki otrzymali indeksy. Tak było właśnie w przypadku Przemysława Kolaszyńskiego i Kajetana Larwy z LO im. ONZ w Biłgoraju, których opiekunem był Andrzej Łokaj.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe