Gm. Susiec: Dom dla Kozaków z Ciotuszy Starej rośnie z dnia na dzień

  • 14.04.2019, 07:00
  • ak
Gm. Susiec: Dom dla Kozaków z Ciotuszy Starej rośnie z dnia na dzień Fot. Kazimierz Uchman Dzięki zaangażowaniu komitetu społecznego, w nowym domu rodziny Kozaków postawiono ściany, a do świąt powinien być nowy dach
Przed świętami powinien być już położony nowy dach, później zacznie się żmudna wykończeniówka. Ale rodzina Kozaków z Ciotuszy Starej, która w pożarze straciła dom, będzie miała gdzie mieszkać. Dba o to społeczny komitet, który zawiązał się we wsi po tragedii, do której doszło na początku marca.

Przypomnijmy, że ogień doszczętnie strawił dom, w którym mieszkała rodzina Kozaków. Ludzie na szczęście ocaleli, znaleźli też tymczasowy dach nad głową u swoich bliskich. Ale sąsiedzi o nich nie zapomnieli. Zawiązał się społeczny komitet, który za cel postawił sobie zbudowanie nowego domu dla dotkniętych tragedią ludzi.

Zaczęła się zbiórka pieniędzy, ruszyły prace budowlane. Na dom adaptowany jest budynek gospodarczy. Prace, choć nie jest łatwo je prowadzić, postępują z dnia na dzień.

Dzięki ogromnemu zaangażowaniu Kazimierza Uchmana, który stanął na czele społecznego komitetu, znajdowano kolejne ekipy specjalistów, wykopano i zalano fundamenty, dobudowano już ściany, w sobotę (13 kwietnia) zrywany był stary dach z budynku gospodarczego, a przed świętami, jak dobrze pójdzie zostanie już położony nowy, taki jak należy.

Wsparcie jest jednak cały czas potrzebne. Przydadzą się pieniądze, za które będzie można opłacić kolejnych fachowców i kupić to, co potrzebne na budowie, ale dobrze byłoby, gdyby ktoś ofiarował też materiały budowlane.

– Potrzeb mamy naprawdę mnóstwo. Bylibyśmy bardzo wdzięczni za np. płyty kartonowo -gipsowe styropian i materiały typowo wykończeniowe jak panele podłogowe, okna, drzwi itd – wylicza Kazimierz Uchman.

Ci, którzy chcą pomóc pogorzelcom, mogą wpłacać datki na: B.S. Tomaszów Oddział Susiec konto "Komitetu Społecznego Ciotusza Stara – Pomoc dla poszkodowanych w pożarze": 24 9639 1051 3004 5102 3627 0001.

 

ak

Zdjęcia (4)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe