Biłgoraj: Uczniowie LO im. ONZ już mają indeksy za udział w olimpiadzie teologicznej

  • 12.04.2019, 07:00
  • ak
Biłgoraj: Uczniowie LO im. ONZ już mają indeksy za udział w olimpiadzie teologicznej Fot. LO im. ONZ Biłgoraj
Sukcesem zakończył się udział uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju w finale XXIX Olimpiady Teologii Katolickiej.

Centralny etap tego konkursu odbył się pod koniec marca w Opolu. W tym roku olimpiada została przeprowadzona pod hasłem „Święty Jacek wzór Ewangelizacji”. Do rywalizacji przystąpiło kilkanaście tysięcy uczniów z całej Polski. W etapach diecezjalnych uczestniczyło 1361 młodych ludzi, a do finału przeszło tylko 123 reprezentantów 41 diecezji.

W tej grupie byli również uczniowie z biłgorajskiego liceum: Dominika Kuceł (w etapie diecezjalnym była najlepsza) i Piotr Łaba (zajął trzecie miejsce). Oboje za udział w centralnych zmaganiach zdobyli tytuły finalistów i otrzymali indeksy Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Licealistów do olimpiady przygotowywały: Małgorzata Polańska i Grażyna Skakuj.

ak
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe