Józefów: Radny zdobył mandat bez głosowania

  • 11.04.2019, 06:00
  • lew
Józefów: Radny zdobył mandat bez głosowania Miejska Komisja Wyborcza w Józefowie przygotowała obwieszczenie o obsadzeniu mandatu radnego bez głosowania.
Alfred Kudełka będzie nowym radnym Rady Miejskiej w Józefowie. Mandat w okręgu numer 6 zostanie obsadzony bez głosowania, ponieważ był to jedyny kandydat zgłoszony w wyborach uzupełniających do rady przez Komitet Wyborczy Wyborców Józefowska Inicjatywa Samorządowa.

Formalnie wybory miały się odbyć 5 maja, ale zgodnie z kodeksem wyborczym, jeżeli liczba zarejestrowanych kandydatów jest równa liczbie wybieranych radnych, głosowania nie przeprowadza się. Tak było w tym przypadku. Do 1 kwietnia, kiedy mijał termin zgłaszania list kandydatów na radnego, zarejestrowano tylko Alfreda Kudełkę. Dlatego mieszkańcy nie będą musieli 5 maja iść do urn, a 70-letniego Alfreda Kudełkę uznaje się za wybranego na radnego.

Cały artykuł na ten temat przeczytasz w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

lew

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe