Nasze niedziele w kościele

  • 09.04.2019, 09:00 (aktualizacja 10.04.2019, 09:10)
  • Leszek Wójtowicz
Nasze niedziele w kościele Liczenie przeprowadzono 21 października ub. roku.
Z naszą pobożnością jest całkiem nieźle. Do takich wniosków można dojść, analizując zeszłoroczne wyniki liczenia wiernych w diecezji zamojsko-lubaczowskiej. Wzrosła frekwencja i liczba wiernych przystępujących do komunii świętej. Mieszkańcy powiatu biłgorajskiego oraz ich duszpasterze mają powody do dumy.

Jeśli chodzi o frekwencję, to zdecydowanym liderem w całej diecezji zamojsko-lubaczowskiej jest parafia pod wezwaniem św. Jerzego w Biłgoraju, której proboszczem jest ks. Stanisław Budzyński. 21 października ub. roku, kiedy odbywało się liczenie wiernych, na 4 tys. parafian w świątyni przy ul. Kościuszki modliło się 2 975 osób, co stanowi aż 74,34 proc.! Drugi wynik – 65,01 proc. – osiągnęła parafia w podlubaczowskim Narolu.

Biłgorajskie górą!

W całej diecezji frekwencja wyniosła 38,09 proc. i o prawie 2 proc. była wyższa niż rok wcześniej (w 2017 r. do kościoła chodziło 36,23 proc. wiernych – przyp. red.). Spośród osób obecnych na nabożeństwach, do komunii świętej przystąpił co drugi (51,19 proc.). Jeśli chodzi o ogół wiernych, a więc także nieobecnych w kościele, wskaźnik ten wyniósł 19,5 proc.

Pod względem pobożności w całej diecezji przodują od lat mieszkańcy powiatu lubaczowskiego. Najwyższą frekwencją może pochwalić się dekanat narolski. Na Zamojszczyźnie (powiaty biłgorajski, hrubieszowski, tomaszowski i zamojski) najwięcej ludzi chodzi do kościoła w dekanatach Biłgoraj Płd., Tarnogród i Biłgoraj Płn., a najmniej w dekanacie Hrubieszów Płd.

Więcej w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Leszek Wójtowicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe