Biłgoraj: Monika Gąbka z LO im. ONZ najlepsza w konkursie języka rosyjskiego

  • 08.04.2019, 09:00
  • ak
Biłgoraj: Monika Gąbka z LO im. ONZ najlepsza w konkursie języka rosyjskiego Fot. LO im. ONZ Biłgoraj
Monika Gąbka, uczennica III klasy Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju była najlepsza w VI Wojewódzki Konkurs Gramatyczny Języka Rosyjskiego „Sprawdź siebie” zorganizowanym przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Chełmie.

Finał konkursu odbył się w ostatnią środę (3 kwietnia). Patronat nad nim objęło Lubelskie Stowarzyszenie Tłumaczy.

Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych rywalizowali w dwóch kategoriach. W pierwszej rywalizowali tzw. nosiciele języka, dla których język rosyjski jest pierwszym. W drugiej konkurowali ze sobą uczniowie, dla których rosyjski jest językiem obcym.

Monika Gąbka z biłgorajskiego ogólniaka wygrała w tej drugiej grupie, bo najlepiej napisała test gramatyczny przygotowany przez pracowników Katedry Slawistyki PWSZ w Chełmie. 

Poza Moniką szkołę z Biłgoraja reprezentowały też: Katarzyna Małyszek, Adrianna Różańska, Natalia Zań, Jakub Działo i Martyna Hys.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe