Biłgoraj: Brawo Piotr. Gimnazjalista laureatem Olimpiady Matematycznej Juniorów

  • 05.04.2019, 05:42 (aktualizacja 05.04.2019, 12:52)
  • ak
Biłgoraj: Brawo Piotr. Gimnazjalista laureatem Olimpiady Matematycznej Juniorów Fot. LO im. ONZ Biłgoraj
To już kolejny sukces na koncie gimnazjalisty z Biłgoraja. Piotr Łaba, uczeń Gimnazjum Powiatowego przy LO im. ONZ w Biłgoraju został laureatem Olimpiady Matematycznej Juniorów.

Finał tego prestiżowego konkursu odbył się pod koniec marca w Warszawie. W etapie centralnym wzięło udział 257 uczniów z 166 szkół z całej Polski. Tytuły laureatów zdobyło 62 gimnazjalistów i 62 uczniów szkół podstawowych (tych pierwszych obowiązywały wyższe progi punktowe).

Tytuł laureata I stopnia w każdej z grup dostało 8 uczniów, II stopnia – 17, a IIII stopnia – 37 gimnazjalistów i 36 uczniów szkół podstawowych.

Piotr Łaba z Biłgoraja uzyskał tytuł laureata II stopnia. To zwalnia go z części matematyczno-przyrodniczej egzaminu gimnazjalnego i jest równoznaczne z uzyskaniem  najwyższego wyniku. Młody matematyk będzie też poza rekrutacją przyjęty do wybranego liceum.

Na sukces ucznia zapracowali też nauczyciele matematyki Dorota Kutryn i Andrzej Zawiślak.

ak
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
poziomka
poziomka 06.04.2019, 00:52
Gratulacje :)

Pozostałe