Kraśnik: Wystawa ''Wędrówki po Lubelszczyźnie'' otwarta! [FOTORELACJA]

  • 03.04.2019, 20:08 (aktualizacja 03.04.2019, 20:24)
  • bw/nadesłane
Kraśnik: Wystawa ''Wędrówki po Lubelszczyźnie'' otwarta! [FOTORELACJA]
Lubelszczyzna to wyjątkowo piękne miejsce w polskim krajobrazie. Urzeka przyrodą, zabytkami i miejscami, które przypominają nam historię. O tym mogliśmy przekonać się dzięki wystawie Bartłomieja Koprowskiego i Joanny Laskowskiej, którą otworzono 1 kwietnia w Bibliotece Publicznej w Kraśniku.

Wystawa jest efektem podróży dwojga fotografów: Bartłomieja Koprowskiego i Joanny Laskowskiej po województwie lubelskim, w ostatnich kilku latach. Województwo lubelskie posiada ciekawe walory kulturowe jak i przyrodnicze, gdzie teraźniejszość miesza się z bogatą historią i na każdym prawie kroku widoczna jest wielokulturowość. Mimo to wciąż jest mało znanym zakątkiem naszego kraju. Uroczysty wernisaż rozpoczął się o godzinie 16:30 w Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kraśniku. 

Wydarzenie wspiera medialne ''Kronika Tygodnia''

O autorach

Bartłomiej Koprowski Autor ponad 50 000 fotografii, przede wszystkim o charakterze reportażowym. Uczestnik kilku wystaw fotograficznych Zamojskiej Grupy Fotograficznej w Zamojskim Domu Kultury i dwóch dorocznych Przeglądów Fotografii Zamojskiej. Autor fotografii do albumu i wystawy: „Zamość w fotografii Jana Bułhaka i współczesnej" (2016). Uczestnik wystawy zorganizowanej z okazji Festiwalu Stolica Języka Polskiego w Szczebrzeszynie (2017). Wspólnie z Joanną Laskowską autor wystaw fotografii: "Wędrówki po Lubelszczyźnie" (2018) i "Zalipie.Malowana wieś" (2019) w Galerii Nadszaniec w Zamościu. Od września 2017 realizator regionalnej strony informacyjnej, którą redaguje i publikuje swoje fotografie.

Joanna Laskowska Autorka fotografii o tematyce krajoznawczej, głównie z terenu województwa lubelskiego. Uczestniczka kilku wystaw fotografii wraz z Zamojską Grupą Fotograficzną w Zamojskim Domu Kultury i dwóch dorocznych Przeglądów Fotografii Zamojskiej. Wspólnie z Bartłomiejem Koprowskim autorka wystaw fotografii: "Wędrówki po Lubelszczyźnie" (2018) i "Zalipie.Malowana wieś" (2019) w Galerii Nadszaniec w Zamościu. Autorka fotografii w Kalendarzach Urzędu Miasta Zamość na lata 2016 i 2017. Autorka fotografii publikowanych w "Kurierze Lubelskim"

bw/nadesłane

Zdjęcia (16)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe